Հարգանքի տուրք Եռաբլուր զինվորական պանթեոնում
Սեպտեմբերի 27-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանը և ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը Եռաբլուր զինվորական պանթեոնում հարգանքի տուրք են մատուցել Հայրենիքի պաշտպանության ընթացքում զոհվածների հիշատակին և ծաղիկներ խոնարհել նրանց շիրիմներին։
Այնուհետև պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ներկա է գտնվել Երկրապահ կամավորականների միության կենտրոնական գրասենյակի տարածքում տեղադրված, 44–օրյա պատերազմի զոհերի հիշատակը հավերժացնող խաչքարի բացման հանդիսավոր միջոցառմանը։
Սեպտեմբերի 27-ին Արշակ Կարապետյանը նաև աշխատանքային այց է կատարել հանրապետության հյուսիս-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկն ու մասնակցել 44-օրյա պատերազմում զոհված զինծառայողների հուշաքարի մոտ անցկացված հոգեհանգստի կարգին;
Աշխատանքային շրջայցի ավարտին պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարն այցելել է կառուցվող նոր զորամասերից մեկի շինարարական հրապարակ և տեղում ծանոթացել ընթացող լայնածավալ շինարարական աշխատանքներին։

Tribute in Yerablur military pantheon
27 September, 2021 20:57On September 27, the Minister of Defence of the Republic of Armenia Arshak Karapetyan and Head of the General Staff of the Armed Forces, Lieutenant general Artak Davtyan in the Yerablur military pantheon paid tribute to the memory of the victims who died during the Defence of the Fatherland and laid flowers at their graves.
Then, the head of the Ministry of Defense attended the opening ceremony of the khachkar erected on the territory of the central office of the Yerkrapah Volunteers Union, which commemorates the 44-day victims of the war.
On September 27, Arshak Karapetyan also paid a working visit to one of the military units located in the north-eastern direction of the republic and took part in the memorial service held at the monument to the servicemen killed in the 44-day war.
At the end of the working trip, the head of the Ministry of Defense visited the construction site of one of the new military units under construction, got acquainted with the ongoing large-scale construction works on the spot.