Հարգանքի տուրք Եռաբլուր զինվորական պանթեոնում
Սեպտեմբերի 27-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանը և ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը Եռաբլուր զինվորական պանթեոնում հարգանքի տուրք են մատուցել Հայրենիքի պաշտպանության ընթացքում զոհվածների հիշատակին և ծաղիկներ խոնարհել նրանց շիրիմներին։
Այնուհետև պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ներկա է գտնվել Երկրապահ կամավորականների միության կենտրոնական գրասենյակի տարածքում տեղադրված, 44–օրյա պատերազմի զոհերի հիշատակը հավերժացնող խաչքարի բացման հանդիսավոր միջոցառմանը։
Սեպտեմբերի 27-ին Արշակ Կարապետյանը նաև աշխատանքային այց է կատարել հանրապետության հյուսիս-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկն ու մասնակցել 44-օրյա պատերազմում զոհված զինծառայողների հուշաքարի մոտ անցկացված հոգեհանգստի կարգին;
Աշխատանքային շրջայցի ավարտին պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարն այցելել է կառուցվող նոր զորամասերից մեկի շինարարական հրապարակ և տեղում ծանոթացել ընթացող լայնածավալ շինարարական աշխատանքներին։

Дань памяти в военном пантеоне Ераблур
27 Сентября, 2021 20:5727 сентября министр обороны РА Аршак Карапетян и начальник Генерального штаба Вооруженных сил, генерал-лейтенант Артак Давтян в военном пантеоне Ераблур почтили память жертв, погибших при Защите Отечества и возложили цветы к их могилам.
Затем глава оборонного ведомства присутствовал на церемонии открытия хачкара, возведенного на территории центрального офиса Союза добровольцев Еркрапа, увековечивающего память 44-дневных жертв войны.
27 сентября Аршак Карапетян также посетил с рабочим визитом одну из воинских частей, расположенных в северо-восточном направлении республики, и принял участие в панихиде у памятника военнослужащим, погибшим в 44-дневной войне.
В завершение рабочей поездки глава оборонного ведомства посетил строительную площадку одной из строящихся новых воинских частей, на месте ознакомился с проводимыми масштабными строительными работами.