ՀՀ ֆինանսների նախարարություն, գլխավոր մասնագետ
Պետական ֆինանսների կառավարման, պետական գնումների խորհրդատու՝ Համաշխարհային Բանկ, Տնտեսական համագործակցության և զարգացման կազմակերպություն, Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկ, Հայաստանում Եվրոպական միության ներկայացուցչություն
ՀՀ գլխավոր դատախազություն` ՀՀ գլխավոր դատախազի խորհրդական
ՀՀ կառավարությանն առընթեր Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահի խորհրդական
ՀՀ կառավարությանն առընթեր Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահի առաջին տեղակալ
ՀՀ ֆինանսների նախարարի առաջին տեղակալ
Նշանակվել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ
ավարտել է Երևանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը, մասնագիտությունը՝ էկոնոմիկայի պետական կարգավորում, որակավորումը՝ տնտեսագետ
ավարտել է ՀՀ ֆինանսների և էկոնոմիկայի նախարարության տնտեսագիտական հետազոտությունների ինստիտուտի ասպիրանտուրայի բաժինը, տնտեսագիտության թեկնածու է
մասնակցել է մասնագիտական վերապատրաստման հինգ տասնյակից ավել միջազգային ծրագրերի:
Ունի հարկային ծառայության առաջին դասի ավագ խորհրդականի դասային աստիճան: Ունի քաղաքացիական ծառայության առաջին դասի խորհրդականի դասային աստիճան:
2009թ. պարգևատրվել է ՀՀ Պետական կառավարման ակադեմիայի պատվոգրով՝ վերջինիս կայացման գործում ցուցաբերած աջակցության համար:
2011թ. պարգևատրվել է ԼՂՀ կառավարության պատվոգրով՝ «ԼՂՀ ֆինանսատնտեսական բարեփոխումներին ակտիվ մասնակցություն ցուցաբերելու և Արցախին մատուցած ծառայությունների համար»:

родился 22 августа 1976 года в Ереване
Преподаватель Академии государственного управления РА, магистрская программа на тему «Государственные закупки»
Председатель Правления ЗАО «Интер Лименс»
Советник Управления государственными финансами, по государственным закупкам: Всемирный банк, Организация экономического сотрудничества и развития, Европейский банк реконструкции и развития, Представительство ЕС в Армении.
Генеральная прокуратура РА - советник Генерального прокурора РА.
Советник председателя Комитета государственных доходов при Правительстве РА
Первый заместитель председателя Комитета государственных доходов при Правительстве Республики Армения
Первый заместитель министра финансов РА
Назначен заместителем министра обороны
Օкончил Ереванский государственный экономический университет по специальности «Государственное регулирование экономики», получив квалификацию экономиста
Окончил аспирантуру Института экономических исследований Министерства финансов и экономики Республики Армения, кандидат экономических наук.
Участвовал в более чем пятидесяти международных программах профессиональной переподготовки.
Имеет звание старшего советника налоговой службы первого класса. Имеет звание советника государственной службы первого класса.
В 2009 г. награжден дипломом Академии государственного управления РА за оказание содействия в становлении последней.
В 2011 г. награжден грамотой правительства НКР за «активное участие в финансово-экономических реформах НКР и оказанные Арцаху услуги».