«ArmHiTec 2018» միջազգային ցուցահանդեսին կմասնակցի 14 պետություն
Մարտի 28-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ-Ռազմարդյունաբերության պետական կոմիտեի նախագահ Դավիթ Փախչանյանը հանդիպել է զանգվածային լրատվության միջոցների ներկայացուցիչների հետ:
Պաշտպանության նախարարի տեղակալը շեշտել է, որ ArmHiTec-ի գլխավոր նպատակը Հայաստանի Հանրապետության անվտանգության ամրապնդումն էռազմարդյունաբերության զարգացումն ու ոլորտի գործընկերների հետ հարաբերությունների խորացումըհամագործակցության նոր եզրեր փնտրելն ու նոր կապերի հաստատումը:
«Ցուցահանդեսը նվիրված է լինելու ռազմարդյունաբերական ոլորտի զարգացմանը և մեր միջազգային գործընկերների հետ հարաբերությունների խորացմանն ու նոր կապերի հաստատմանը: Ցուցահանդեսի ընթացքում անցկացվելու են մի շարք միջոցառումներգիտաժողովներիկլոր սեղանների ձևաչափովմասնավորապեսհայ-ռուսական գիտաժողով կանցկացվի ոլորտի պատասխանատուների և բիզնես շրջանակի ներկայացուցիչների մասնակցությամբ: Տեղի կունենա նաև Պաշտպանության նախարարության գիտական և գիտատեխնիկական գիտաժողովըՀԱՊԿ ռազմատեխնիկական համագործակցության միջպետական կոմիտեին կից գործարար խորհրդի նիստ և այլն»,- ասել է Դավիթ Փախչանյանը` հավելելովոր այս տարի «ArmHiTec 2018» միջազգային ցուցահանդեսին առանձին տաղավարներով կմասնակցի 14 պետություն ներկայացնող ավելի քան 30 ընկերություն:
2018թ.մարտի 29-ից 31-ը Երևանում անցկացվելու է սպառազինության և պաշտպանական տեխնոլոգիաների «ArmHiTec-2018» միջազգային ցուցահանդեսը: Ցուցահանդեսի կազմակերպիչներն են Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը, «Երևանի մաթեմատիկական մեքենաների գործարան» և «Բիզոն» ցուցահանդեսների ընկերությունների միավորում» փակ բաժնետիրական ընկերությունները: «Երևան էքսպո» ցուցահանդեսային համալիրի ավելի քան 1500 մ2 տարածքում ցուցադրվելու են սպառազինության և ռազմական նշանակության արտադրանքի նորագույն նմուշներ՝ կապի միջոցներ, օպտիկաէլեկտրոնային սարքավորումներ, ռոբոտատեխնիկական համալիրներ և այլն:

Fourteen countries to participate in ArmHiTec 2018 International Expo
28 March, 2018 14:12Pakhchanyan said that ArmHiTec aims at strengthening Armenia's security, developing the military industry, deepening the relations with the partners, establishing cooperation and seeking new ties.
"The exhibition will be dedicated to the development of the military industry, the enhancement of the relations with our international partners, and establishment of new ties." Pakhchanyan said. "A number of events, such as conferences and round tables will be held during the expo; in particular, an Armenian-Russian conference with participation of the representatives of the field and business circles will be held. The Defence Ministry’s scientific and scientific-technical conference, a meeting of the CSTO Military-Technical Intergovernmental Cooperation Committee’s Business Council will be held." He added that over 30 companies from 14countries will attend ArmHiTec 2018.
ArmHiTec 2018 International Expo of Armaments and Defence Technologies will be held in Yerevan on 29-31 March. The expo is organised by the Armenian Ministry of Defence, the Yerevan Mathematical Machines Plant and Bison Union of Exhibition Companies. The latest military product samples, such as communication equipment, optical electronics devices, robotics devices will be on display on the Yerevan Expo‘s more than 1500 square meter arena.