14 Սեպտեմբերի, 2023 16:42
Սեպտեմբերի 14-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ՌԴ ցամաքային զորքերի գլխավոր հրամանատար, բանակի գեներալ Օլեգ Սալյուկովին և Լեռնային Ղարաբաղում Ռուսաստանի Դաշնության խաղաղապահ ուժերի նորանշանակ հրամանատար, գեներալ-մայոր Կիրիլ Կուլակովին։
ՀՀ պաշտպանության նախարարը ողջունել է գեներալ-մայոր Կուլակովին՝ նոր պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ, և մաղթել նրան հաջողություններ խաղաղապահ առաքելության ընթացքում:
Հանդիպմանը քննարկվել են հայ-ադրբեջանական սահմանին և Լեռնային Ղարաբաղում՝ խաղաղապահ զորախմբի պատասխանատվության գոտում տիրող օպերատիվ իրավիճակը, առկա խնդիրները, Լեռնային Ղարաբաղում իրականացվող ՌԴ խաղաղապահ առաքելության արդյունավետության բարձրացմանն ուղղված մի շարք հարցեր:
Նախարար Պապիկյանն ընդգծել է 2020 թ. նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարության բոլոր կետերի անշեղ կատարման անհրաժեշտությունը և կարևորել Լաչինի միջանցքի շուտափույթ ապաշրջափակմանն ուղղված ջանքերի գործադրումը:
Պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է սահմանների երկայնքով Ադրբեջանի ԶՈՒ  տեղաշարժերի և կուտակումների, պարբերաբար իրականացրած սադրանքների, հայկական դիրքերի ուղղությամբ հրաձգության և դրան զուգահեռ ապատեղեկատվության հաճախակի տարածման վերաբերյալ տվյալներ:

Meeting at the Ministry of Defence administrative complex
14 September, 2023 16:42The Minister of Defence of the Republic of Armenia congratulated Major General Kulakov on his taking office and wished him success during the peacekeeping mission.
During the meeting the current situation on the Armenian-Azerbaijani border, around Nagorno Karabakh and the operational situation and existing issues in the area of responsibility of the Russian peacekeeping contingent, as well as a number of issues aimed at increasing the effectivenes of the Russian peacekeeping mission in Nagorno Karabakh were discussed.
Minister Papikyan emphasized the importance of the unconditional implementation of all the provisions of the trilateral statement of November 9, 2020, and highlighted the need for efforts aimed at unblocking the Lachine Corridor the soonest possible.
The Minister of Defence has provided information on the movements and concentration of Azerbaijani armed forces along the borders, regular provocations, and shootings targeting Armenian combat outposts, as well as parallel to this, the frequent dissemination of disinformation.