Պաշտպանության նախարարը և ԶՈՒ ԳՇ պետը հանդիպել են ուսումնական գումարտակի զինծառայողների հետ
Նույն օրը պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը և ԶՈւ ԳՇ պետ, պաշտպանության նախարարի 1-ին տեղակալ Էդվարդ Ասրյանը մեկ այլ զորամասում հանդիպել են առանձին մոտոհրաձգային ստորաբաժանման ուսումնական գումարտակի զինծառայողների հետ:
Բարձր գնաhատելով տվյալ ստորաբաժանման զինծառայողների պատրաստության մակարդակը, որն արձանագրվել է պլանային և հանկարծակի ստուգումների արդյունքում, Սուրեն Պապիկյանը և Էդվարդ Ասրյանը հույս են հայտնել, որ առաջիկա ավարտական քննությունների ընթացքում ևս զինծառայողները կցուցաբերեն մասնագիտական բարձր որակներ՝ իրենց գիտելիքներով նպաստելով բանակի մարտունակության ամրապնդմանը:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը պատասխանել է սպաներին և զինվորներին հետաքրքրող, ծառայության կազմակերպմանն առնչվող և սոցիալ-կենցաղային բնույթի հարցերին՝ վստահեցնելով, որ բոլոր խնդիրները գտնվում են ռազմաքաղաքական ղեկավարության ուշադրության կենտրոնում և առաջնահերթ դրանց լուծմանն են ուղղված զինված ուժերում ընթացող բարեփոխումները:
Նախարար Պապիկյանի՝ զորամաս կատարած այցն ավարտվել է հրամանատարության հետ աշխատանքային խորհրդակցությամբ և 44-օրյա պատերազմում զոհված զինծառայողների հիշատակին նվիրված հուշապատի մոտ հարգանքի տուրքի մատուցմամբ:

Министр обороны и начальник Генерального штаба Вооруженных Сил встретились с военнослужащими учебного батальона
2 Декабря, 2022 17:30
В тот же день министр обороны Сурен Папикян и начальник Генерального штаба, 1-й заместитель министра обороны Эдуард Асрян встретились с военнослужащими учебного батальона отдельного мотострелкового подразделения одной из воинской частей.
Высоко оценив уровень подготовки военнослужащих подразделения, зафиксированный в результате плановых и внезапных проверок, Сурен Папикян и Эдуард Асрян выразили надежду, что на предстоящих выпускных экзаменах военнослужащие также продемонстрируют высокие профессиональные качества, тем самым способствуя укрепление боеспособности армии своими знаниями.
Начальник оборонного ведомства ответил на вопросы офицеров и военнослужащих, связанные с организацией службы, вопросы социально-бытового характера, заверив, что все вопросы находятся в центре внимания военно-политического руководства и проводимой реформы в вооруженных силах в первую очередь направлены на их решение.
Визит министра Папикяна в воинскую часть завершился рабочим совещанием с командованием и отданием дани у мемориальной стены, посвященной памяти военнослужащих, погибших в 44-дневной войне.