Պաշտպանության նախարարությունը կազմակերպում է հրաձգության դասընթացներ
Հաշվի առնելով քաղաքացիներից ստացվող բազմաթիվ խնդրանքներն ու առաջարկները, պաշտպանության նախարարությունը կազմակերպում է մարտական հրաձգության դասընթացներ, որոնց մասնակցելու են զինվորական ծառայություն չանցած քաղաքացիները:
Դասընթացները ներառելու են հրաձգության տեսական, ինչպես նաև գործնական պարապմունքներ՝ մարտական զենքով։
Առաջին փուլի հերթագրումն իրականացվելու է Երևան քաղաքի բնակիչների համար հոկտեմբերի 17-30-ը ներառյալ։
Այս փուլում մասնակցության առաջնահերթությունը տրվելու  է իգական սեռի ներկայացուցիչներին:
Հաջորդ փուլերով դասընթացներ կանցկացվեն նաև հանրապետության մարզերում։
Դասընթացներն անվճար են, մասնակիցների հարմարավետության համար անցկացվելու են հանգստյան օրերին (շաբաթ և կիրակի), մասնակիցներն ապահովվելու են սննդով։
Դասընթացներին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է նախապես գրանցվել՝ զանգահարելով 010-42-78-48 հեռախոսահամարով՝ երկուշաբթի-ուրբաթ օրերին, ժամը 09։00-18։00, կամ գրանցվել առցանց` https://shooting.mil.am հղումով։

Министерство обороны организует занятия по стрельбе
15 Октября, 2022 17:30Учитывая многочисленные просьбы и предложения, поступившие от граждан, Министерство обороны организует занятия по боевой стрельбе, в которых примут участие граждане, не служившие в вооруженных силах.
Занятия будут включать теорию стрельбы, а также практические занятия с боевым оружием.
Лист ожидания на первом этапе будет составлен для жителей Еревана с 17 по 30 октября включительно.
Приоритет участия в этом этапе будет отдан женщинам.
На следующих этапах занятия также пройдут в регионах республики.
Занятия бесплатные. Для удобства участников они будут проходить в выходные дни (суббота и воскресенье). Участники будут обеспечены питанием.
Для участия в занятиях необходимо предварительно зарегистрироваться по телефону 010-42-78-48, 09:00-18:00 с понедельника по пятницу, или зарегистрироваться онлайн.