6 Սեպտեմբերի, 2022 14:09
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը սեպտեմբերի 6-ին հերթական ապատեղեկատվությունն է տարածել, պնդելով, թե իբր ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները սեպտեմբերի 5-ին կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանագոտու արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ:
Այս գործելաոճը, որի հիմքում հայկական կողմի՝ ագրեսիվ գործողություններ իրականացնելու և հայ-ադրբեջանական սահմանին իրադրությունն արհեստականորեն սրելու փորձերի վերաբերյալ բացարձակ կեղծ տեղեկությունների տարածումն է, ոչ մի կերպ չի կարող նպաստել սահմանային իրավիճակի իրական կայունացմանը։
ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ չեն բացել ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ: Ավելին` ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, ադրբեջանական կողմից արձակված կրակոցից նախօրեին մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել պարտադիր ժամկետային զինծառայող, կրտսեր սերժանտ Արման Գագիկի Սարգսյանը:

6 September, 2022 14:09
On September 6, the Ministry of Defence of Azerbaijan spread another disinformation, claiming that on September 5, the subdivisions of the RA Armed Forces opened fire in the direction of the Azerbaijani positions located in the eastern part of the Armenian-Azerbaijani border zone.
This style of action, based on spreading absolutely false information about the aggressive actions of the Armenian side and attempts to artificially aggravate the situation on the Armenian-Azerbaijani border, can in no way contribute to the real stabilization of the border situation.
The subdivisions of the RA Armed Forces did not open fire on Azerbaijani positions. Moreover, as we have already reported, a conscript serviceman, Junior Sergeant Arman Gagik Sargsyan, received a fatal gunshot wound the yesterday.