ՀՀ պաշտպանության նախարարը ՌԴ-ում մասնակցել է ԱՊՀ պաշտպանության նախարարների խորհրդի հերթական նիստին
10 Նոյեմբերի, 2021Նիստի ընթացքում քննարկվել է օրակարգում ընդգրկված 20-ից ավելի հարց, այդ թվում. պաշտպանական ոլորտում բազմակողմ փոխգործակցության զարգացման, ՀՕՊ միացյալ համակարգի «Տարածաշրջանային անվտանգություն-2022» համատեղ համակարգչային հրամանատարաշտաբային զորավարժության անցկացման, ՌՔԿՊ զորքերի՝ համաճարակի դեմ ուղղված պայքարի, համատեղ ինժեներական ստորաբաժանումների մարդասիրական ականազերծման, զինված ուժերի համար զինվորական կադրերի համատեղ պատրաստման, ընթացիկ տարում կայացած միջազգային բանակային խաղերի արդյունքների և այլ հարցերի վերաբերյալ:
ԱՊՀ պաշտպանության նախարարների խորհրդի անդամները կարծիքներ են փոխանակել ռազմաքաղաքական իրավիճակի ու անվտանգության հարցերի շուրջ, ինչպես նաև բարձր են գնահատել ԱՊՀ ձևաչափով ռազմական համագործակցության 30-ամյա փորձն ու զարգացման ուղղությունները:
Նիստի ավարտին ստորագրվել են ԱՊՀ մասնակից պետությունների պաշտպանության նախարարների խորհրդի բոլոր որոշումները, այդ թվում նաև 2022թ. աշխատանքային պլանը:

The RA Minister of Defence took part in the regular sitting of the CIS Council of Defence Ministers in Russia
10 November, 2021 18:52
On November 10, RA Minister of Defence Arshak Karapetyan took part in the regular sitting of the Council of Defence Ministers of the CIS member states in Moscow.
More than 20 issues included in the agenda were discussed during the sitting, including: development of multilateral cooperation in the field of defense, the conduct of joint computer command-staff exercise of the air defense "Regional Security-2022", the fight against the epidemic of the RCBD troops, humanitarian demining of joint engineering subdivisions, joint training of military personnel for the Armed Forces, the results of the international army games this year and other issues.
The members of the CIS Council of Defence Ministers exchanged views on the military-political situation and security issues, as well as praised the 30-year experience and development directions of CIS military cooperation.
At the end of the sitting, all the decisions of the Council of Defence Ministers of the CIS member states were signed, including the resolution of the Work Plan for 2022.