ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղարի պաշտոնին նշանակվել է 2022թ․ հուլիսի 12-ին
2022թ․ հոկտեմբերի 27-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի հրամանով ստանձնել է ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետի պարտականությունները
Ծնվել է 08.01.1993թ., Արագածոտնի մարզ, գ․Ներքին Բազմաբերդ
աշխատել է Մեսրոպ Մաշտոցի անվան Մատենադարանի Արխիվի և արխիվագիտության բաժնում՝ որպես լաբորանտ:
շարունակել  է աշխատանքը Մեսրոպ Մաշտոցի անվան Մատենադարանի արխիվի և արխիվագիտության բաժնում՝ որպես լաբորանտ:
փոխադրվել է Մատենադարանի կայքէջի խմբագրի և Մատենադարանի հանրային կապերի համակարգողի պաշտոնին:
նշանակվել է Մատենադարան-Գանձասար գիտամշակութային կենտրոնի տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար:
նշանակվել է Մատենադարան-Գանձասար գիտամշակութային կենտրոնի տնօրեն:
ՀՀ պաշտպանության նախարարի հրամանով նշանակվել է ՀՀ ՊՆ մամուլի քարտուղար։
ՀՀ պաշտպանության նախարարի հրամանով ստանձնել է ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետի պարտականությունները։
սովորել և գերազանցությամբ ավարտել է ք. Երևանի Կարեն Դեմիրճյանի անվան թ. 139 միջնակարգ դպրոցը:
սովորել է Երևանի պետական համալսարանի փիլիսոփայության և հոգեբանության ֆակուլտետի փիլիսոփայության բաժնում:
սովորել է Երևանի պետական համալսարանի փիլիսոփայության և հոգեբանության ֆակուլտետի մագիստրատուրայում:
ծառայել է ԼՂ ՊԲ N պաշտպանական շրջանում: Ծառայության տարիներին, որպես պաշտպանական շրջանի սերժանտական խորհրդի նախագահ և ԼՂ ՊԲ «Մարտիկ» պաշտոնաթերթի արտահաստիքային թղթակից, պարգևատրվել է ՀՀ ՊՆ, ԼՂ ՊԲ հրամանատարի, զորամիավորման և զորամասի հրամանատարների, հասարակական կազմակերպությունների պատվոգրերով, շնորհակալագրերով։
Պարգևատրվել է ՀՀ ՊՆ «Վազգեն Սարգսյան», «Անդրանիկ Օզանյան», «Դրաստամատ Կանայան», ինչպես նաև ԼՂ «Երախտագիտություն» մեդալներով:

12 july 2022 has been appointed press secretary of the RA Defence Minister
27 october 2022 by the order of the Minister of Defence of the Republic of Armenia, he assumed the duties of the Head of the Department of Information and Public Affairs of the Ministry of Defence
Born on January 8, 1993, Nerkin Bazmaberd, Aragatsotn region
worked as a laboratory assistant in the Department of Archives and Archival Studies of the Matenadaran named after Mesrop Mashtots.
continued working in the archive and archival department of Mesrop Mashtots Matenadaran as a laboratory assistant.
was promoted to the position of editor of the Matenadaran website and coordinator of public relations of Matenadaran.
was appointed temporary acting director of Matenadaran-Gandzasar Scientific and Cultural Center.
was appointed to the position of director of Matenadaran-Gandzasar Scientific and Cultural Center.
was appointed press secretary of the RA Defence Ministry.
By the order of the Minister of Defence of the Republic of Armenia, he assumed the duties of the Head of the Department of Information and Public Affairs of the Ministry of Defence.
studied at N139 secondary school named after Karen Demirchyan of Yerevan and graduated with honors.
studied at Yerevan State University, Faculty of Philosophy and Psychology, Department of Philosophy.
studied at Yerevan State University, Faculty of Philosophy and Psychology, Master's degree.
Served in the NK Defence Army․ During his service, as chairman of the Sergeant Council of the defence district and freelance correspondent of the official newspaper of the NK Defence Army "Martik", he was awarded certificates of honor, certificates of appreciation of the Ministry of Defence of the Republic of Armenia, the commander of the NK Defence Army, commanders of the military unit and army corp, non-governmental organizations.