Պաշտպանության նախարարն ընդունել է Ճապոնիայի դեսպանին
Հոկտեմբերի 1-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանն ընդունել է ՀՀ-ում Ճապոնիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան պարոն Մասանորի Ֆուկուշիմային:
Դեսպան Ֆուկուշիման շնորհավորել է պաշտպանության նախարարին պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ և հաջողություններ մաղթել:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր: Պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է անվտանգային ոլորտում Հայաստանի, հատկապես՝ Արցախում ռազմական գործողությունների ավարտից հետո առաջացած մարտահրավերները։
Քննարկվել են նաև պաշտպանության բնագավառում երկկողմ համագործակցության հնարավորությունները և հեռանկարային ուղղությունները:

Министр обороны принял посла Японии
1 Октября, 2021 17:331 октября министр обороны РА Аршак Карапетян принял чрезвычайного и полномочного посла Японии в Республике Армения Фукусиму Масанори.
Посол Фукусима Масанори поздравил министра обороны со вступлением в должность и пожелал ему успехов.
В ходе встречи обсуждались вопросы региональной безопасности. Министр обороны представил вызовы в сфере безопасности Армении, особенно после окончания боевых действий в Арцахе.
Обсуждались также возможности двустороннего сотрудничества в области обороны и перспективные направления.