Պաշտպանության նախարարն ընդունել է Ճապոնիայի դեսպանին
Հոկտեմբերի 1-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանն ընդունել է ՀՀ-ում Ճապոնիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան պարոն Մասանորի Ֆուկուշիմային:
Դեսպան Ֆուկուշիման շնորհավորել է պաշտպանության նախարարին պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ և հաջողություններ մաղթել:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր: Պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է անվտանգային ոլորտում Հայաստանի, հատկապես՝ Արցախում ռազմական գործողությունների ավարտից հետո առաջացած մարտահրավերները։
Քննարկվել են նաև պաշտպանության բնագավառում երկկողմ համագործակցության հնարավորությունները և հեռանկարային ուղղությունները:

The Minister of Defence received the Ambassador of Japan
1 October, 2021 17:33On October 1, the Minister of Defence of the Republic of Armenia Arshak Karapetyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Japan to the Republic of Armenia H.E. Mr. Masanori Fukushima.
Ambassador Fukushima congratulated the Minister of Defence on assuming the post and wished him success.
Issues related to regional security were discussed during the meeting. The Minister of Defence presented the challenges in the security sphere of Armenia, especially after the end of the hostilities in Artsakh.
The possibilities of bilateral cooperation in the field of defence and perspective directions were also discussed.