22 Սեպտեմբերի, 2021 20:43Սեպտեմբերի 22-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանի գլխավորությամբ անցկացվել է զինված ուժերում ձմռան նախապատրաստական աշխատանքներին նվիրված հավաք-խորհրդակցություն։
ՊՆ և ԶՈՒ ԳՇ ղեկավար կազմի մասնակցությամբ անցկացված խորհրդակցությանը, տեսակապի միջոցով, մասնակցել և քննարկվող թեմայի վերաբերյալ զեկույցներով են հանդես եկել բանակային զորամիավորումների հրամանատարները։ Պաշտպանության նախարարը հրահանգել է հետևողական լինել կատարվող աշխատանքների հարցում և ձեռնարկել անհրաժեշտ բոլոր միջոցները` ձմռան ընթացքում պատշաճ ծառայության կազմակերպման համար:
Արշակ Կարապետյանը նաև հանձնարարել է առանձնահատուկ ուշադրություն դարձնել զինված ուժերում բջջային կապից օգտվելու համապատասխան հրամանի պահանջների կատարմանը։

22 September, 2021 20:43On September 22, a gathering-consultation dedicated to the winter preparations in the armed forces was held under the chairmanship of the RA minister of defence Arshak Karapetyan.
At the consultation, held with the participation of the leadership of the Ministry of Defence and the General Staff of the Armed Forces, the commanders of the army corps took part by video link and made reports on the topic under discussion. The Minister of Defence instructed to be consistent in the work carried out and to take all necessary measures to organize a proper service during the winter.
Arshak Karapetyan also instructed to pay special attention to the fulfillment of the requirements of the relevant order to use mobile communication in the Armed Forces.