22 Սեպտեմբերի, 2021 20:43Սեպտեմբերի 22-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանի գլխավորությամբ անցկացվել է զինված ուժերում ձմռան նախապատրաստական աշխատանքներին նվիրված հավաք-խորհրդակցություն։
ՊՆ և ԶՈՒ ԳՇ ղեկավար կազմի մասնակցությամբ անցկացված խորհրդակցությանը, տեսակապի միջոցով, մասնակցել և քննարկվող թեմայի վերաբերյալ զեկույցներով են հանդես եկել բանակային զորամիավորումների հրամանատարները։ Պաշտպանության նախարարը հրահանգել է հետևողական լինել կատարվող աշխատանքների հարցում և ձեռնարկել անհրաժեշտ բոլոր միջոցները` ձմռան ընթացքում պատշաճ ծառայության կազմակերպման համար:
Արշակ Կարապետյանը նաև հանձնարարել է առանձնահատուկ ուշադրություն դարձնել զինված ուժերում բջջային կապից օգտվելու համապատասխան հրամանի պահանջների կատարմանը։

22 Сентября, 2021 20:4322 сентября под председательством министра обороны РА Аршака Карапетяна прошел сбор-совещание, посвященный подготовке к зиме в вооруженных силах.
На совещании, проведенном с участием руководства МО и ГШ ВС, по видеосвязи приняли участие и выступили с докладами по обсуждаемой теме командиры армейских корпусов. Министр обороны поручил быть последовательным в проводимых работах и принять все необходимые меры для организации полноценной службы в зимний период.
Аршак Карапетян также поручил обратить особое внимание на выполнение требований соответствующего приказа по использованию мобильной связи в вооруженных силах.