Մեկնարկել է «Արևմուտք-2021» զորավարժության հիմնական փուլը
13 Սեպտեմբերի, 2021 20:33«Արևմուտք-2021» զորավարժության հիմնական փուլին ներգրավված են Ռուսաստանի Դաշնության Արևմտյան ռազմական օկրուգի միավորումներն ու զորամասերը, ինչպես նաև Հայաստանի, Բելառուսի, Հնդկաստանի, Ղազախստանի, Ղրղզստանի, Մոնղոլիայի զորախմբերը: Հայաստանը զորախաղին մասնակցում է տանկային, մոտոհրաձգային և հրթիռահրետանային ստորաբաժանումներից կազմված գումարտակի կազմով:
Ուսումնամարտական գործողությունների հիմքում վերջին ռազմական գործողությունների փորձն է, մասնավորապես, Սիրիայի Արաբական Հանրապետությունում և Արցախի Հանրապետությունում: Մշակվել են նաև համատեղ զորքերի գործողությունների նոր տարբերակներ ու մեթոդներ:
«Մուլինո» զորավարժարանը հնարավորություն է ընձեռում կազմակերպել զորավարժություններ` կիրառելով հրաձգային զինատեսակներ, ռազմական տեխնիկա, հրետանային ու ՀՕՊ համակարգեր, ավիացիա, ինչպես նաև Իսկանդեր-Մ օպերատիվ-մարտավարական հրթիռային համալիրներ:

The main stage of "Zapad-2021" military exercise has started
13 September, 2021 20:33The main stage of the "Zapad-2021" military exercise involves the army corps and military units of the Western Military District of the Russian Federation, as well as the military units of Armenia, Belarus, India, Kazakhstan, Kyrgyzstan and Mongolia. Armenia participates in the military game as a contingent consisting of tank, motorized rifle and missile-artillery subdivisions.
The training and combat operations are based on the experience of recent military operations, in particular, in the Syrian Arab Republic and the Republic of Artsakh. Also, new ways and methods of joint actions of troops were developed.
The "Mulino" military training ground makes it possible to conduct military exercises using firearms, military equipment, artillery and air defence systems, aviation, as well as Iskander-M operational-tactical missile systems.