Արշակ Կարապետյանը սննդի մատուցմամբ զբաղվող ընկերություններին հրահանգել է ողջամիտ ժամկետում վերացնել արձանագրված թերությունները
20 Օգոստոսի, 2021 18:51Հանդիպման ընթացքում ՀՀ ԶՈՒ թիկունքի վարչության և ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության պատասխանատուները ներկայացրել են իրականացված ստուգումների արդյունքում արձանագրված խախտումները, նշել, որ զորամասերում սննդի որակն ու մատուցվող ծառայությունները, առանձին դեպքերում, չեն համապատասխանում կազմակերպությունների հետ կնքված պայմանագրերի պահանջներին։
Պաշտպանության նախարարը խիստ քննադատության է ենթարկել զինծառայողներին մատուցվող սննդի պատրաստման և պահպանման ընթացքում խախտումներ թույլ տված կազմակերպություններին և հրահանգել ողջամիտ ժամկետում լիարժեք կերպով վերացնել արձանագրված բոլոր թերությունները։ Արշակ Կարապետյանը ռազմական ոստիկանությանը հրամայել է ամենօրյա հսկողություն սահմանել ճաշարաններում և սննդի պահեստներում, իսկ խախտումներ թույլ տված ընկերությունների դեմ կիրառել իրավական ողջ գործիքակազմը։
Ամփոփելով հանդիպման արդյունքները, Արշակ Կարապետյանն ընդգծել է, որ զինծառայողներին մատուցվող սննդի որակը եղել և մնալու է իր անմիջական հսկողության տակ և հորդորել՝ գիտակցելով Հայրենիքի պաշտպանության համար իր կյանքը վտանգող զինվորի ու սպայի ծառայության կարևորությունը՝ նրանց սննդի մատուցման հարցում ներդնել առավելագույն ջանք։

Аршак Карапетян поручил предприятиям, занимающимся поставкой продуктов питания, в разумные сроки устранить выявленные недостатки
20 Августа, 2021 18:51В ходе встречи ответственные Управления тыла ВС РА и Военной полиции Министерства обороны РА представили нарушения, зафиксированные в результате проверок, отметив, что качество питания и услуг, предоставляемых в воинских частях, в некоторых случаях, не соответствуют требованиям договоров, заключенных с организациями.
Министр обороны подверг резкой критике организации, допустившие нарушения при приготовлении и хранении продуктов питания, поставляемой военнослужащим, и поручил им полностью устранить все выявленные недостатки в разумные сроки. Аршак Карапетян приказал военной полиции установить ежедневный контроль в столовых и продовольственных складах и применить все правовые инструменты против компаний, допустивших нарушения.
Подводя итоги встречи, Аршак Карапетян подчеркнул, что качество питания, предоставляемое военнослужащим, останется под его непосредственным контролем, и призвал, осознавая важность службы солдата и офицера, подвергающих опасности свою жизнь ради защиты Родины, приложить все усилия в вопросе обеспечения их питанием.