Արշակ Կարապետյանը սննդի մատուցմամբ զբաղվող ընկերություններին հրահանգել է ողջամիտ ժամկետում վերացնել արձանագրված թերությունները
20 Օգոստոսի, 2021 18:51Հանդիպման ընթացքում ՀՀ ԶՈՒ թիկունքի վարչության և ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության պատասխանատուները ներկայացրել են իրականացված ստուգումների արդյունքում արձանագրված խախտումները, նշել, որ զորամասերում սննդի որակն ու մատուցվող ծառայությունները, առանձին դեպքերում, չեն համապատասխանում կազմակերպությունների հետ կնքված պայմանագրերի պահանջներին։
Պաշտպանության նախարարը խիստ քննադատության է ենթարկել զինծառայողներին մատուցվող սննդի պատրաստման և պահպանման ընթացքում խախտումներ թույլ տված կազմակերպություններին և հրահանգել ողջամիտ ժամկետում լիարժեք կերպով վերացնել արձանագրված բոլոր թերությունները։ Արշակ Կարապետյանը ռազմական ոստիկանությանը հրամայել է ամենօրյա հսկողություն սահմանել ճաշարաններում և սննդի պահեստներում, իսկ խախտումներ թույլ տված ընկերությունների դեմ կիրառել իրավական ողջ գործիքակազմը։
Ամփոփելով հանդիպման արդյունքները, Արշակ Կարապետյանն ընդգծել է, որ զինծառայողներին մատուցվող սննդի որակը եղել և մնալու է իր անմիջական հսկողության տակ և հորդորել՝ գիտակցելով Հայրենիքի պաշտպանության համար իր կյանքը վտանգող զինվորի ու սպայի ծառայության կարևորությունը՝ նրանց սննդի մատուցման հարցում ներդնել առավելագույն ջանք։

Arshak Karapetyan instructed the food supply companies to eliminate the registered deficiencies within a reasonable time
20 August, 2021 18:51During the meeting, the responsibles of the RA Armed Forces Rear Department and the RA Ministry of Defence Military Police presented the violations registered as a result of the inspections, noting that the quality of food and services provided in military units, in some cases, does not meet the requirements of agreements concluded with organizations.
The Minister of Defense harshly criticized the organizations that committed violations during the preparation and storage of food provided to the servicemen, instructed them to completely eliminate all the registered shortcomings within a reasonable time. Arshak Karapetyan ordered the military police to establish daily control in canteens and food warehouses, and to use all legal tools against companies that have committed violations.
Summing up the results of the meeting, Arshak Karapetyan stressed that the quality of food provided to servicemen will remain under his direct control, and urged, realizing the importance of the service of a soldier and officer endangering their lives for the defense of the Homeland, to make every effort to provide them with food.