Վաշտային զորավարժություն
20 Օգոստոսի, 2021 15:46Անձնակազմի հմտությունները կատարելագործելու նպատակով օգոստոսի 20-ին 5-րդ զորամիավորման հրաձգարաններից մեկում անցկացվել է վաշտային մարտավարական զորավարժություն։
Զորավարժության ընթացքում կիրառվել են մարտավարական հնարքներ, մշակվել հակառակորդի նախահարձակ գործողությունների կանխման և հակազդման գործողություններ: Անձնակազմն իր մարտունակության, ներդաշնակ գործողությունների և հրամանատարների հմուտ ղեկավարման շնորհիվ ոչնչացրել է պայմանական հակառակորդի հրամանատարական կետերն ու կրակակետերը։ Զորամիավորման հրամանատարի տեղակալը բարձր է գնահատել անձնակազմի պատրաստվածությունը։

20 August, 2021 15:46In order to improve the skills of the personnel, on August 20, a company tactical military exercise was held at one of the shooting ranges of the 5th army corps.
During the exercise, tactical tricks were used, actions were developed to prevent and counteract the enemy's offensive actions. Due to their combat effectiveness, harmonious actions and skillful command of the commanders, the personnel destroyed the command posts and firing points of the conventional enemy. The deputy commander of the army corps highly assessed the readiness of the personnel.