Արտակ Դավթյանը մասնակցել է ԱՊՀ անդամ պետությունների զինված ուժերի շտաբերի պետերի կոմիտեի նիստին
9 Հունիսի, 2021ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը մասնակցել է Սանկտ-Պետերբուրգում անցկացված ԱՊՀ անդամ պետությունների զինված ուժերի շտաբերի պետերի կոմիտեի նիստին։
Նիստին մասնակցել են Հայաստանի, Ադրբեջանի, Բելառուսի, Ղազախստանի, Ղրղըզստանի, Ռուսաստանի, Տաջիկստանի և Ուզբեկստանի պատվիրակությունները, ԱՊՀ գործադիր կոմիտեի և ԱՊՀ պաշտպանության նախարարների խորհրդի քարտուղարության ներկայացուցիչներ:
Քննարկվել են ԱՊՀ տարածքում ստեղծված ռազմաքաղաքական իրավիճակին վերաբերող, ինչպես նաև ռազմական ոլորտում փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր:

Artak Davtyan took part in the sitting of the Committee of Heads of Staff of the Armed Forces of the CIS member states
9 June, 2021 19:48Head of the General Staff of the Armed Forces of the Republic of Armenia, Lieutenant General Artak Davtyan took part in the sitting of the Committee of Heads of Staff of the Armed Forces of the CIS member states held in St. Petersburg.
The delegations of Armenia, Azerbaijan, Belarus, Kazakhstan, Kyrgyzstan, Russia, Tajikistan, Uzbekistan, representatives of the CIS Executive Committee and the Secretariat of the CIS Council of Defence Ministers took part in the sitting.
A number of issues related to the military-political situation in the CIS, as well as of mutual interest in the military sphere were discussed.