Վաղարշակ Հարությունյանն ընդունել է Ճապոնիայի դեսպանին
Մայիսի 24-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Վաղարշակ Հարությունյանն ընդունել է ՀՀ-ում Ճապոնիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ֆուկուշիմա Մասանորիին:
Վաղարշակ Հարությունյանը շնորհավորել է դեսպանին առաքելությունը ստանձնելու կապակցությամբ, մաղթել հաջողություն պատասխանատու պաշտոնում: ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատարը վստահություն է հայտնել, որ դեսպանի ակտիվ և արդյունավետ աշխատանքը կնպաստի հայ-ճապոնական երկկողմ համագործակցության արդյունավետ զարգացմանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տարածաշրջանային անվտանգային միջավայրին, առկա սպառնալիքներին և ակնկալվող զարգացումներին առնչվող հարցեր:

Vagharshak Harutyunyan received the Ambassador of Japan
24 May, 2021 17:46On May 24, Acting Minister of Defence of the Republic of Armenia Vagharshak Harutyunyan received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Japan to the Republic of Armenia Fukushima Masanori.
Vagharshak Harutyunyan congratulated the Ambassador on assuming the mission and wished him success in his responsible position. The Acting Minister of Defence of the Republic of Armenia expressed confidence that the active and effective work of the Ambassador will contribute to the effective development of the Armenian-Japanese bilateral cooperation.
Issues related to the regional security environment, existing threats and expected developments were discussed during the meeting.