Վաղարշակ Հարությունյանն ընդունել է Ճապոնիայի դեսպանին
Մայիսի 24-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Վաղարշակ Հարությունյանն ընդունել է ՀՀ-ում Ճապոնիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ֆուկուշիմա Մասանորիին:
Վաղարշակ Հարությունյանը շնորհավորել է դեսպանին առաքելությունը ստանձնելու կապակցությամբ, մաղթել հաջողություն պատասխանատու պաշտոնում: ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատարը վստահություն է հայտնել, որ դեսպանի ակտիվ և արդյունավետ աշխատանքը կնպաստի հայ-ճապոնական երկկողմ համագործակցության արդյունավետ զարգացմանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տարածաշրջանային անվտանգային միջավայրին, առկա սպառնալիքներին և ակնկալվող զարգացումներին առնչվող հարցեր:

Вагаршак Арутюнян принял посла Японии
24 Мая, 2021 17:4624 мая исполняющий обязанности министра обороны РА Вагаршак Арутюнян принял чрезвычайного и полномочного посла Японии в РА Фукусиму Масанори.
Вагаршак Арутюнян поздравил посла с принятием миссии и пожелал успехов на его ответственной должности. Исполняющий обязанности министра обороны РА выразил уверенность, что активная и эффективная работа посла будет способствовать эффективному развитию армяно-японского двустороннего сотрудничества.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся среды региональной безопасности, существующих угроз и ожидаемых событий.