Մարտավարական զորավարժություն 5-րդ զորամիավորումում
14 Մայիսի, 2021 18:30Մայիսի 14-ին 5-րդ զորամիավորումում, տարբեր ստորաբաժանումների ներգրավմամբ, անցկացվել է մարտավարական զորավարժություն։
Հաղթահարելով լեռնային բարդ տեղանքը, տանկային ստորաբաժանումները զբաղեցրել են նախորոշված շրջաններն ու կատարել առաջադրված խնդիրը, հնարավորություն ստեղծելով զորավարժությանը ներգրավված այլ ստորաբաժանումների՝ նպաստավոր դիրքերի զբաղեցման և պայմանական հակառակորդի գործողությունների վերահսկման համար։
Զորամիավորման հրամանատարությունը բարձր է գնահատել ներգրավված անձնակազմի պատրաստությունն ու ստորաբաժանումների փոխգործակցության կազմակերպման մակարդակը։

Tactical military exercise in the 5th army corps
14 May, 2021 18:30On May 14, a tactical military exercise was held in the 5th army corps with the involvement of different subdivisions.
Overcoming the difficult mountainous terrain, the tank subdivisions occupied the designated areas and fulfilled the set task, creating an opportunity for other subdivisions involved in the exercise to occupy favorable positions and control the actions of the conventional enemy.
The command of the army corps highly assessed the readiness of the involved personnel and the level of organization of the interaction of the subdivisions.