Հաղթանակի և խաղաղության տոնի առթիվ անցկացվել է հանդիսավոր միջոցառում
Հաղթանակի և խաղաղության տոնի առթիվ մայիսի 9-ին «Հաղթանակ» զբոսայգի են այցելել վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը, պետական բարձրաստիճան պաշտոնյաներ, ՊՆ և ԶՈՒ ղեկավար կազմը, Հայաստանում հավատարմագրված դիվանագիտական կորպուսի ներկայացուցիչներ:
Այցելուները ծաղիկներ են դրել Անհայտ զինվորի հուշահամալիրի անմար կրակի մոտ, հարգանքի տուրք մատուցել Հայրենական մեծ պատերազմում և Շուշիի ազատագրման պայքարում զոհված հերոսների հիշատակին:
Այնուհետև տեղի է ունեցել տոնական քայլերթ, որից հետո ՀՀ բարձրագույն ղեկավարությունը «Հաղթանակ» զբոսայգի այցելած վետերաններին ու ազատամարտիկներին շնորհավորել են տոնական օրվա առթիվ և մաղթել առողջություն:
Միջոցառման ավարտին ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Վաղարշակ Հարությունյանը շրջել է «Մայր Հայաստան» ռազմական թանգարանում, ծանոթացել ներկայացված ցուցադրություններին:

A solemn event was held on the occasion of Victory and Peace Day
9 May, 2021 18:30On May 9 acting Prime Minister Nikol Pashinyan, high-ranking state officials, the leadership of the Ministry of Defence and the Armed Forces, representatives of the diplomatic corps accredited in Armenia visited Victory Park on the occasion of Victory and Peace Day.
The visitors laid flowers at the eternal flame of the Monument to the Unknown Soldier, paid tribute to the memory of the heroes who died in the Great Patriotic War and the struggle for the liberation of Shushi.
Then a festive march took place, after which the top leadership of the Republic of Armenia congratulated the veterans and freedom fighters who visited Victory park on the occasion of the holiday and wished them health.
At the end of the event, the acting Minister of Defence of the Republic of Armenia Vagharshak Harutyunyan toured the "Mother Armenia" military museum, got acquainted with the presented exhibitions.