Հաղթանակի և խաղաղության տոնի առթիվ անցկացվել է հանդիսավոր միջոցառում
Հաղթանակի և խաղաղության տոնի առթիվ մայիսի 9-ին «Հաղթանակ» զբոսայգի են այցելել վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը, պետական բարձրաստիճան պաշտոնյաներ, ՊՆ և ԶՈՒ ղեկավար կազմը, Հայաստանում հավատարմագրված դիվանագիտական կորպուսի ներկայացուցիչներ:
Այցելուները ծաղիկներ են դրել Անհայտ զինվորի հուշահամալիրի անմար կրակի մոտ, հարգանքի տուրք մատուցել Հայրենական մեծ պատերազմում և Շուշիի ազատագրման պայքարում զոհված հերոսների հիշատակին:
Այնուհետև տեղի է ունեցել տոնական քայլերթ, որից հետո ՀՀ բարձրագույն ղեկավարությունը «Հաղթանակ» զբոսայգի այցելած վետերաններին ու ազատամարտիկներին շնորհավորել են տոնական օրվա առթիվ և մաղթել առողջություն:
Միջոցառման ավարտին ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Վաղարշակ Հարությունյանը շրջել է «Մայր Հայաստան» ռազմական թանգարանում, ծանոթացել ներկայացված ցուցադրություններին:

Состоялось торжественное мероприятие по случаю Дня Победы и Мира
9 мая исполняющий обязанности премьер-министра Никол Пашинян, высокопоставленные государственные деятели, руководство Министерства обороны и Вооруженных сил, представители дипломатического корпуса, аккредитованного в Армении, посетили Парк Победы по случаю Дня Победы и Мира.
Гости возложили цветы к вечному огню памятника Неизвестному солдату, почтили память героев, погибших в Великой Отечественной войне и борьбе за освобождение Шуши.
Затем состоялось праздничное шествие, после которого высшее руководство Республики Армения поздравило с праздником ветеранов и борцов за свободу, посетивших парк Победа, и пожелало им здоровья.
В завершение мероприятия и.о. министра обороны РА Вагаршак Арутюнян посетил военный музей «Мать Армения», ознакомился с представленными экспозициями.