26 Ապրիլի, 2021 17:38ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ 2020թ. սեպտեմբերի 27-ին սանձազերծված ռազմական գործողությունների հետևանքով զոհված և «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնում հուղարկավորված զինծառայողների և կամավորականների գերեզմանների բարեկարգման, տապանաքարերի պատրաստման և տեղադրման աշխատանքներն իրականացվում են պաշտպանության նախարարության կողմից հաստատված տիպային նախագծով՝ պետական բյուջեի միջոցների հաշվին:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունն ըմբռնումով է մոտենում զոհված զինծառայողների հարազատների, որոշ դեպքերում, իրենց զավակների գերեզմանները հաստատված նախագծից տարբերվող ձևաչափով կառուցելու ցանկությանը: Այդուհանդերձ, խնդրում ենք զերծ մնալ «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնում գերեզմանների բարեկարգման, տապանաքարերի պատրաստման և տեղադրման ինքնակամ աշխատանքներ իրականացնելուց՝ Հայրենիքի պաշտպանության ժամանակ նահատակված բոլոր զինծառայողների և կամավորագրված անձանց գերեզմանների միատեսակության ապահովման և հավասարության սկզբունքի պահպանման նպատակով:

26 April, 2021 17:38The Ministry of Defence of the Republic of Armenia informs that the work on the improvement of graves, the preparation and installation of gravestones for military personnel and volunteers who died as a result of the hostilities unleashed on September 27, 2020, and buried in the Yerablur military pantheon are carried out according to a standard project approved by the RA Ministry of Defence at the expense of the state budget.
The Ministry of Defence of the Republic of Armenia understands the desire of the relatives of the killed servicemen, in some cases, to build the graves of their children, which differ from the approved design. However, we ask you to refrain from carrying out work on the improvement of graves, the preparation and installation of gravestones in the military pantheon of Yerablur, in order to ensure the uniformity of the graves and observe the principle of equality of all servicemen and volunteers who died in the defence of the Motherland.