23 Ապրիլի, 2021 19:38ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանն ապրիլի 23-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների արտակարգ և լիազոր դեսպան Լին Թրեյսիին՝ դեսպանության ռազմական կցորդ, գնդապետ Սքոթ Մաքսվելի ուղեկցությամբ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ռազմական ոլորտում հայ-ամերիկյան երկկողմ համագործակցությանն առնչվող հարցեր, նախանշվել են համագործակցության հետագա ծրագրերը։ Անդրադարձ է կատարվել նաև փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի:

23 Апреля, 2021 19:3823 апреля начальник Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Армения, генерал-лейтенант Артак Давтян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Соединенных Штатов Америки в Республике Армения Линн Трейси в сопровождении военного атташе посольства, полковника Скотта Максвелла.
В ходе встречи были обсуждены вопросы армяно-американского двустороннего сотрудничества в военной сфере, намечены дальнейшие программы сотрудничества. Были затронуты и другие вопросы, представляющие взаимный интерес.