23 Ապրիլի, 2021 19:38ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանն ապրիլի 23-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների արտակարգ և լիազոր դեսպան Լին Թրեյսիին՝ դեսպանության ռազմական կցորդ, գնդապետ Սքոթ Մաքսվելի ուղեկցությամբ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ռազմական ոլորտում հայ-ամերիկյան երկկողմ համագործակցությանն առնչվող հարցեր, նախանշվել են համագործակցության հետագա ծրագրերը։ Անդրադարձ է կատարվել նաև փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի:

The Head of General Staff of the RA Armed Forces received the US Ambassador
23 April, 2021 19:38On April 23, Head of the General Staff of the Armed Forces of the Republic of Armenia, Lieutenant General Artak Davtyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United States of America to the Republic of Armenia Lynn Tracy accompanied by the Military Attaché of the Embassy, Colonel Scott Maxwell.
Issues related to the armenian-american bilateral cooperation in the military sphere were discussed during the meeting, further programs of cooperation were outlined. Other issues of mutual interest were also touched upon.