Ընդունելություն ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբում
22 Ապրիլի, 2021 18:54Ապրիլի 22-ին ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանն ընդունել է ՀՀ-ում Սերբիայի Հանրապետության գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Տատյանա Պանայոտովիչ Ցվետկովիչին` դեսպանության ռազմական կցորդ, փոխգնդապետ Պրեդրագ Պրլիչի ուղեկցությամբ /նստավայրը` ք. Թեհրան/:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել ռազմական ոլորտում հայ-սերբական երկկողմ համագործակցությանն առնչվող հարցերին, քննարկվել են ռազմական և ռազմատեխնիկական համագործակցության զարգացման հետագա ծրագրերը:

Прием в Генеральном штабе Вооруженных сил РА
22 Апреля, 2021 18:5422 апреля начальник Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Армения, генерал-лейтенант Артак Давтян принял Временного Поверенного в делах Республики Сербия в Республике Армения Татьяну Панайотович Цветкович в сопровождении военного атташе посольства, подполковника Предрага Прлича /резиденция г.Тегеран/.
В ходе встречи были затронуты вопросы армяно-сербского двустороннего сотрудничества в военной сфере, обсуждены дальнейшие программы развития военного и военно-технического сотрудничества.