20 Ապրիլի, 2021 19:40Ապրիլի 20-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանն ընդունել է ՀՀ-ում Սերբիայի գործերի ժամանակավոր հավատարմատար տիկին Տատյանա Պանայոտովիչ Ցվետկոպիչին և նորանշանակ ռազմական կցորդ, փոխգնդապետ Պրեդրագ Պրլիչին /նստավայրը` ք. Թեհրան/:
Պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է փոխգնդապետ Պրլիչին և նշել, որ Հայաստանում ռազմական կցորդի նշանակումը վկայում է պաշտպանության բնագավառում հայ-սերբական համագործակցության զարգացման ուղղությամբ երկու երկրների փոխադարձ հետաքրքրության մասին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ համագործակցությանն առնչվող հարցեր, կարևորվել է Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Սերբիայի Հանրապետության կառավարության միջև պաշտպանության բնագավառում համաձայնագրի ստորագրումը:
Զրուցակիցները քննարկել են նաև տարածաշրջանային անվտանգությանը վերաբերող և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր:

20 April, 2021 19:40
On April 20, the Minister of Defence of the Republic of Armenia Vagharshak Harutyunyan received the newly Chargé d'Affaires of Serbia in the Republic of Armenia Tatiana Panayotovich Tsvetkopich and newly appointed military attaché, Lieutenant Colonel Predrag Prlic /residence in Tehran/.
The Minister of Defence congratulated Lieutenant Colonel Prlic and noted that the appointment of a military attaché in Armenia testifies to the mutual interest of the two countries in the development of Armenian-Serbian cooperation in the field of defence.
Issues related to bilateral cooperation were discussed during the meeting, noted the importance of signing an agreement in the field of defence between the Government of the Republic of Armenia and the Government of the Republic of Serbia.