20 Ապրիլի, 2021 19:40Ապրիլի 20-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանն ընդունել է ՀՀ-ում Սերբիայի գործերի ժամանակավոր հավատարմատար տիկին Տատյանա Պանայոտովիչ Ցվետկոպիչին և նորանշանակ ռազմական կցորդ, փոխգնդապետ Պրեդրագ Պրլիչին /նստավայրը` ք. Թեհրան/:
Պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է փոխգնդապետ Պրլիչին և նշել, որ Հայաստանում ռազմական կցորդի նշանակումը վկայում է պաշտպանության բնագավառում հայ-սերբական համագործակցության զարգացման ուղղությամբ երկու երկրների փոխադարձ հետաքրքրության մասին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ համագործակցությանն առնչվող հարցեր, կարևորվել է Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Սերբիայի Հանրապետության կառավարության միջև պաշտպանության բնագավառում համաձայնագրի ստորագրումը:
Զրուցակիցները քննարկել են նաև տարածաշրջանային անվտանգությանը վերաբերող և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր:

20 Апреля, 2021 19:4020 апреля министр обороны РА Вагаршак Арутюнян принял временного поверенного в делах Сербии в РА Татьяну Панайотович Цветкопич и новоназначенного военного атташе, подполковника Предрага Прлича (резиденция г. Тегеран).
Министр обороны поздравил подполковника Прлича и отметил, что назначение военного атташе в Армении свидетельствует о взаимной заинтересованности двух стран в развитии армяно-сербского сотрудничества в области обороны.
В ходе встречи были обсуждены вопросы двустороннего сотрудничества, отмечена важность подписания соглашения в области обороны между Правительством Республики Армения и Правительством Республики Сербия.
Собеседники обсудили также другие вопросы, касающиеся региональной безопасности и представляющие взаимный интерес.