ՀՀ պաշտպանության նախարարն այցելել է կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալ
12 Ապրիլի, 2021 17:08Ապրիլի 12-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանն այցելել է ՀՀ ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալ։
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը հետաքրքրվել 2020թ. սեպտեմբերի 27-ին սանձազերծված պատերազմին մասնակցած և տարբեր աստիճանի վնասվածքներ ստացած ժամկետային զինծառայողների առողջական վիճակով, մաղթել շուտափույթ ապաքինում:
Վաղարշակ Հարությունյանը շնորհակալություն է հայտնել հոսպիտալում բուժվող զինծառայողներին պատերազմական գործողությունների ընթացքում ցուցաբերած արիության և կատարած սխրանքների համար, հանձնել գերատեսչական մեդալներ և պատվոգրեր:

Министр обороны РА посетил Центральный военный клинический госпиталь
12 Апреля, 2021 17:0812 апреля министр обороны РА Вагаршак Арутюнян посетил Центральный военный клинический госпиталь Министерства обороны РА.
Руководитель оборонного ведомства поинтересовался состоянием здоровья военнослужащих, принимавших участие в войне, развязанной 27 сентября 2020 г. и получивших травмы различной степени, пожелал им скорейшего выздоровления.
Вагаршак Арутюнян поблагодарил военнослужащих, находящихся на лечении в госпитале, за проявленную отвагу и совершенные подвиги, вручил ведомственные медали и грамоты.