ՀՀ պաշտպանության նախարարը հանդիպել է ԶՈՒ ինժեներական զորքերի վարչության անձնակազմի հետ
15 Մարտի, 2021 17:46Ինժեներական զորքերի պետ-վարչության պետ, գեներալ-մայոր Իշխան Մաթևոսյանը պաշտպանության նախարարին է ներկայացրել վարչության ընթացիկ խնդիրները, պլանային միջոցառումներն ու առաջիկա ծրագրերը։
ՀՀ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը պատասխանել է առօրյա ծառայության կազմակերպման և սոցիալական խնդիրների լուծման հետ կապված մի շարք հարցերի՝ ընգդծելով, որ հետամուտ է լինելու առկա հարցերի շուտափույթ լուծմանը: Վաղարշակ Հարությունյանը ևս մեկ անգամ շեշտել է, որ արվելու է առավելագույնը սպայական ծառայության գրավչությունը շեշտակիորեն բարձրացնելու ուղղությամբ։
Վաղարշակ Հարությունյանը խորհրդակցություն է անցկացրել նաև վարչության ղեկավար կազմի հետ, որի ընթացքում քննարկվել են զորքերի ինժեներական ապահովման, սահմանագոտու ինժեներական և ամրաշինական ենթակառուցվածքների լրակահավորման ուղղությամբ ձեռնարկվող միջոցառումներն ու առկա խնդրահարույց հարցերը։ ՀՀ պաշտպանության նախարար հանձնարարականներ և ցուցումներ է տվել ինժեներական զորքերի վարչության ղեկավարությանը։

Министр обороны РА встретился с персоналом Управления инженерных войск ВС
15 Марта, 2021 17:4615 марта министр обороны РА Вагаршак Арутюнян встретился с персоналом Управления инженерных войск ВС РА.
Начальник инженерных войск-начальник управления, генерал-майор Ишхан Матевосян представил министру обороны текущие проблемы управления, плановые мероприятия и предстоящие программы.
Руководитель оборонного ведомства РА ответил на ряд вопросов, связанных с организацией повседневной службы и решением социальных проблем, подчеркнув, что будет добиваться решения существующих вопросов в кратчайшие сроки. Вагаршак Арутюнян еще раз подчеркнул, что будет сделано все для резкого повышения привлекательности офицерской службы.
Вагаршак Арутюнян провел консультацию также с руководящим составом управления, в ходе которого были обсуждены принятые меры по инженерному обеспечению, дополнительному оснащению инженерной и фортификационной инфраструктуры приграничной территории и существующие проблемные вопросы. Министр обороны РА дал указания и поручения руководству Управления инженерных войск.