ՀՀ պաշտպանության նախարարը հանդիպել է ԶՈՒ ինժեներական զորքերի վարչության անձնակազմի հետ
15 Մարտի, 2021 17:46Ինժեներական զորքերի պետ-վարչության պետ, գեներալ-մայոր Իշխան Մաթևոսյանը պաշտպանության նախարարին է ներկայացրել վարչության ընթացիկ խնդիրները, պլանային միջոցառումներն ու առաջիկա ծրագրերը։
ՀՀ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը պատասխանել է առօրյա ծառայության կազմակերպման և սոցիալական խնդիրների լուծման հետ կապված մի շարք հարցերի՝ ընգդծելով, որ հետամուտ է լինելու առկա հարցերի շուտափույթ լուծմանը: Վաղարշակ Հարությունյանը ևս մեկ անգամ շեշտել է, որ արվելու է առավելագույնը սպայական ծառայության գրավչությունը շեշտակիորեն բարձրացնելու ուղղությամբ։
Վաղարշակ Հարությունյանը խորհրդակցություն է անցկացրել նաև վարչության ղեկավար կազմի հետ, որի ընթացքում քննարկվել են զորքերի ինժեներական ապահովման, սահմանագոտու ինժեներական և ամրաշինական ենթակառուցվածքների լրակահավորման ուղղությամբ ձեռնարկվող միջոցառումներն ու առկա խնդրահարույց հարցերը։ ՀՀ պաշտպանության նախարար հանձնարարականներ և ցուցումներ է տվել ինժեներական զորքերի վարչության ղեկավարությանը։

The RA Minister of Defence met with the staff of the AF Engineer Troops Department
15 March, 2021 17:46The head of the Engineer Troops-Head of department, Major-General Ishkhan Matevosyan presented to the Minister of Defence the current problems of the department, the planned activities and the forthcoming programs.
The head of the RA defence department answered a number of questions related to the organization of the daily service and the solution of social problems, emphasizing that he would pursue the solution of the existing issues as soon as possible. Vagharshak Harutyunyan once again stressed that the maximum will be done to sharply increase the attractiveness of the officer service.
Vagharshak Harutyunyan also held a consultation with the leadership of the department, during which they discussed the measures taken for engineering support, additional equipment of the engineering and fortification infrastructure of the border area and existing problematic issues.