ՀՀ պաշտպանության նախարարը հանդիպել է ԶՈՒ ռազմաբժշկական վարչության ղեկավար կազմի հետ
11 Մարտի, 2021 18:34Մարտի 11-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանը հանդիպել է ԶՈՒ ռազմաբժշկական վարչության ղեկավար կազմի հետ։
Վարչության պետ, գնդապետ Սահակ Օհանյանը պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարին ներկայացրել է ռազմաբժշկական ոլորտում իրականացվող ընթացիկ աշխատանքներն ու անցած ամիսներին հոսպիտալներում բուժում ստացած զինծառայողների ապաքինման վիճակագրությունը։
ՀՀ պաշտպանության նախարարը բարձր է գնահատել և պատերազմական գործողությունների ընթացքում, և հետպատերազմյան ժամանակահատվածում ռազմական բուժաշխատողների կատարած հսկայական աշխատանքը, ԶՈՒ ռազմաբժշկական վարչության ղեկավար կազմին տվել է որոշակի հանձնարարականեր և ցուցումներ։

The RA Minister of Defense met with the leadership of the Military Medical Department of the Armed Forcesետ
11 March, 2021 18:34On March 11, RA Minister of Defense Vagharshak Harutyunyan met with the leadership of the Military Medical Department of the Armed Forces.
The head of the department, Colonel Sahak Ohanyan, presented to the head of the Ministry of Defense the current work carried out in the military medical sphere and the statistics of the recovery of the servicemen who received treatment in the hospitals in the past months.
The Minister of Defense of the Republic of Armenia highly assessed the enormous work done by the military medical workers during the hostilities and in the post-war period, and gave certain instructions to the leadership of the Military Medical Department of the Armed Forces.