15 Փետրվարի, 2021 18:51Փետրվարի 15-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանն ընդունել է ՀՀ հանրային խորհրդի անդամներին՝ խորհրդի նախագահ Ստյոպա Սաֆարյանի գլխավորությամբ:
Հանդիպման ընթացքում պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանը ներկայացրել է հայ-ադրբեջանական սահմանագոտում առկա իրավիճակը, հանրային խորհրդի անդամների հետ քննարկել հետագա համագործակցության ուղիներն ու նոր համատեղ ծրագրերի իրականացման հնարավորությունները:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ Հանրային խորհրդի նախագահ Ստյոպա Սաֆարյանը հայկական բանակին սատար կանգնելու, առկա փոխգործակցությունն առավել սերտացնելու և նոր, հեռանկարային ծրագրեր մշակելու պատրաստակամություն է հայտնել:

15 Февраля, 2021 18:5115 февраля министр обороны РА Вагаршак Арутюнян принял членов Общественного совета РА во главе с председателем совета Степой Сафаряном.
В ходе встречи министр обороны Вагаршак Арутюнян представил текущую ситуацию на армяно-азербайджанской границе, обсудил с членами Общественного совета пути дальнейшего сотрудничества и возможности реализации новых совместных программ.
Поблагодарив за прием, председатель Общественного совета Степа Сафарян выразил готовность поддерживать армянскую армию, укреплять существующее сотрудничество и разрабатывать новые, перспективные программы.