15 Փետրվարի, 2021 18:51Փետրվարի 15-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանն ընդունել է ՀՀ հանրային խորհրդի անդամներին՝ խորհրդի նախագահ Ստյոպա Սաֆարյանի գլխավորությամբ:
Հանդիպման ընթացքում պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանը ներկայացրել է հայ-ադրբեջանական սահմանագոտում առկա իրավիճակը, հանրային խորհրդի անդամների հետ քննարկել հետագա համագործակցության ուղիներն ու նոր համատեղ ծրագրերի իրականացման հնարավորությունները:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ Հանրային խորհրդի նախագահ Ստյոպա Սաֆարյանը հայկական բանակին սատար կանգնելու, առկա փոխգործակցությունն առավել սերտացնելու և նոր, հեռանկարային ծրագրեր մշակելու պատրաստակամություն է հայտնել:

15 February, 2021 18:51On February 15, the Minister of Defence of the Republic of Armenia Vagharshak Harutyunyan received the members of the Public Council of the Republic of Armenia headed by the Chairman of the Council Styopa Safaryan.
During the meeting, Minister of Defence Vagharshak Harutyunyan presented the current situation on the Armenian-Azerbaijani border, discussed with the members of the Public Council the ways of further cooperation and the possibilities of implementing new joint programs.
Thanking for the reception, the Chairman of the Public Council Styopa Safaryan expressed readiness to support the Armenian army, to strengthen the existing cooperation and develop new, promising programs.