Վարչապետը հանդիպել է ՊՆ և ԶՈՒ ղեկավար կազմին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է Պաշտպանության նախարարություն և հանդիպում ունեցել Զինված ուժերի ղեկավար կազմի հետ՝ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Օնիկ Գասպարյանի և Պաշտպանության նախարարի տեղակալ Գաբրիել Բալայանի գլխավորությամբ:
ՀՀ ԶՈՒ բարձրագույն սպայակազմը վարչապետին է ներկայացրել ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանագոտում հակառակորդի կողմից սանձազերծված ռազմական գործողությունների հետևանքով ստեղծված օպերատիվ իրավիճակը, հակառակորդի գործողությունները զսպելու ուղղությամբ հայկական զինուժի կողմից իրականացվող պատժիչ քայլերն ու համարժեք գործողությունները:
Վարչապետ Փաշինյանը նշել է՝ ՀՀ զինված ուժերի խնդիրը մեկն է՝ հաղթանակը, և ողջ հայ ժողովուրդը միասնական կերպով ինչպես միշտ կանգնած է բանակի կողքին:

Премьер-министр провел встречу с руководящим составом министерства обороны и Вооруженных сил
27 Сентября, 2020 22:52Премьер-министр Никол Пашинян посетил министерство обороны и провел встречу с руководящим составом Вооруженных сил во главе с начальником Генерального штаба Вооруженных сил, генерал-лейтенантом Оником Гаспаряном и заместителем министра обороны Габриелем Балаяном.
Высший офицерский состав ВС Армении представил премьер-министру оперативную ситуацию, сложившуюся вследствие развязанных противником военных действий на всей линии соприкосновения, а также осуществляемые армянскими Вооруженными силами карательные меры по сдерживанию действий противника и соразмерные действия.
Премьер-министр Пашинян отметил, что задача Вооруженных сил Республики Армения одна - победа, и весь армянский народ, как всегда, поддерживает армию.