Կայացել է Հայաստանի և Չինաստանի պաշտպանության նախարարների հանդիպումը
Պեկինում անցկացվող միջազգային անվտանգության հարցերով Սյանշանի 9-րդ համաժողովի շրջանակում հոկտեմբերի 22-ին կայացել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանի առանձին երկկողմ հանդիպումը Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության պաշտպանության նախարար, գեներալ-գնդապետ Վեյ Ֆենխեի հետ:
Պաշտպանական գերատեսչությունների ղեկավարները բարձր են գնահատել հայ-չինական երկկողմ համագործակցության ընթացքը, գոհունակություն են հայտնել ռազմական և ռազմատեխնիկական բնագավառում իրականացվող միջոցառումների վերաբերյալ:
Հատուկ ուշադրության են արժանացել երկու պետությունների ուսումնական հաստատություններում զինծառայողների փոխադարձ վերապատրաստման, խաղաղապահ առաքելություններին ներգրավման, օպերատիվ և մարտական պատրաստության միջոցառումներին համատեղ մասնակցության հարցերը:
Հանդիպման ընթացքում մտքեր են փոխանակվել հայ-չինական փոխգործակցության հետագա զարգացման ուղիների, ոլորտների ու հեռանկարների, ինչպես նաև տարածաշրջանային և միջազգային անվտանգությանն առնչվող հարցերի շուրջ:

Состоялась встреча министров обороны РА и Китая
22 Октября, 2019 11:5422 октября в рамках 9-го Сяншанского международного симпозиума по международной безопасности в Пекине министр обороны Республики Армения Давит Тоноян провел отдельную двустороннюю встречу с министром обороны Китайской Народной Республики генерал-полковником Вей Фенхе.
Главы оборонных ведомств высоко оценили процесс армяно-китайского двустороннего сотрудничества и выразили удовлетворение деятельностью, проводимой в военной и военно-технической областях.
Особое внимание было уделено взаимной подготовке военнослужащих в учебных заведениях двух стран, их участию в миротворческих миссиях, совместному участию в мероприятиях по оперативной и боевой подготовке.
В ходе встречи стороны обменялись мнениями о путях, направлениях и перспективах дальнейшего развития армяно-китайского взаимодействия, а также проблемах региональной и международной безопасности.