ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է Չեխիայի դեսպանին
31 Հուլիսի, 2019Պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է դեսպան Կոպեցկուն առաքելությունն ստանձնելու կապակցությամբ և մաղթել հաջողություններ: Դավիթ Տոնոյանը նշել է, որ երկու երկրների միջև առկա բարձր մակարդակի քաղաքական հարաբերություններին համահունչ ձևավորվել է արդյունավետ համագործակցություն նաև պաշտպանության բնագավառում, այդ թվում նաև՝ ռազմատեխնիկական ոլորտում: Ընդգծվել է, որ այս տարվա ապրիլին Երևանում երկու պետությունների պաշտպանության նախարարների կողմից ռազմատեխնիկական բնագավառում համագործակցության մասին համաձայնագրի ստորագրումից հետո առկա է մեծ ներուժ փոխգործակցության ոլորտներն ընդլայնելու համար:
Դեսպան Կոպեցկին շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության և պաշտպանության ոլորտում համագործակցության բարձր գանահատականի համար և վստահեցրել, որ չեխական կողմը պատրաստ է շարունակել զարգացնել համագործակցությունը՝ երկու երկրների պաշտպանության նախարարների միջև ձեռք բերված պայմանավորվածությունների շրջանակներում:

Министр обороны РА Давит Тоноян принял посла Чехии
31 Июля, 2019 18:11Министр обороны поздравил посла Копецкого с началом его миссии и пожелал ему успехов. Давит Тоноян отметил, что эффективное сотрудничество в области обороны, в том числе в военно-технической сфере, сложилось в соответствии с политическими отношениями двух стран на высоком уровне.
Было подчеркнуто, что после подписания в апреле этого года в Ереване министрами обороны двух стран соглашения о сотрудничестве в военно-технической сфере есть большой потенциал для расширения сфер сотрудничества.
Посол Копецки выразил благодарность за теплый прием и высокий уровень сотрудничества в области обороны и заверил, что чешская сторона готова продолжать развитие сотрудничества в рамках договоренностей, достигнутых между министрами обороны двух стран.