31 Մայիսի, 2019Մայիսի 31-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է մարտի 24-ից 29-ը Հայաստանում անցկացված ԱՊՀ մասնակից պետությունների բարձրագույն ռազմաուսումնական հաստատությունների կուրսանտների միջազգային օլիմպիադայի եզրափակիչ փուլի կազմակերպմանն էական աջակցություն ցուցաբերած` Երևանի Վալերի Բրյուսովի անվան պետական լեզվահասարակագիտական համալսարանի պրոֆեսորադասախոսական կազմի ներկայացուցիչներին, օլիմպիադայի ժյուրիի անդամներին և լավագույն արդյունքներ արձանագրած մասնակիցներին:
Համալսարանն արդյունավետ համագործակցում է ՀՀ պաշտպանության նախարարության հետ՝ իր մասնակցությունն ունենալով Մոնթե Մելքոնյանի անվան ռազմամարզական վարժարանում արդեն երկրորդ անգամ անցկացվող օլիմպիադայի ընթացիկ և նախապատրաստական աշխատանքներին:
Հանդիպման ընթացքում Դավիթ Տոնոյանը, արդյունավետ համարելով ՀՀ պաշտպանության նախարարության և կրթօջախի համագործակցությունն ու ընդգծելով համալսարանի ուսանողների ակտիվ մասնակցությունը օլիմպիադայի աշխատանքների կազմակերպմանը, համոզմունք է հայտնել, որ փոխգործակցությունը կլինի շարունակական:
Հանդիպման ավարտին պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը Երևանի Վալերի Բրյուսովի անվան պետական լեզվահասարակագիտական համալսարանի մի շարք դասախոսների և ուսանողների խրախուսել է պատվոգրերով:

31 мая министр обороны РА Давит Тоноян принял представителей профессорско-преподавательского состава Ереванского госуниверситета языков и социальных наук им. В. Брюсова, оказавших существенное содействие организации заключительного этапа Международной олимпиады курсантов высших военно-учебных заведений государств-участников СНГ, прошедшей в Армении с 24 по 29 марта, членов жюри олимпиады и участников, которые имели лучшие результаты.
Университет эффективно сотрудничает с министерством обороны РА, приняв участие в текущей и подготовительной работе проводимой во второй раз олимпиады в Военно-спортивном училище им. Монте Мелконяна.
В ходе встречи Давит Тоноян, оценив сотрудничество между министерством обороны и Университетом как эффективное и подчеркнув активное участие студентов университета в организации олимпиады, выразил уверенность, что сотрудничество будет продолжаться.
В конце встречи руководитель оборонного ведомства поощрил почетными грамотами ряд преподавателей и студентов Ереванского государственного университета языков и соцнаук им. В. Брюсова.