Հայաստան է այցելել Սերբիայի պաշտպանական համալսարանի պատվիրակությունը
23 Մայիսի, 2019 16:08Մայիսի 21-ից 23-ը ճանաչողական այցով Հայաստանում էր Սերբիայի պաշտպանության նախարարության պաշտպանական համալսարանի պատվիրակությունը:
ՀՀ ՊՆ Վ.Սարգսյանի անվան ռազմական, մարշալ Ա.Խանփերյանցի անվան ռազմական ավիացիոն և Պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարաններում կայացած հանդիպումների ընթացքում սերբական պատվիրակությանն են ներկայացվել ռազմական ուսումնական հաստատությունների պատմության, կառուցվածքի, գործունեության, ինչպես նաև պաշտպանական կրթության ոլորտում իրականացվող բարեփոխումների վերաբերյալ զեկույցներ:
Այցի արդյունքներով պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակել համագործակցությունը երկու երկրների ռազմական ուսումնական հաստատությունների միջև:

23 May, 2019 16:08A delegation of the Serbian Defence Ministry’s Defence University made a study tour to rmenia on 21-23 May.
During the meetings held at the Vazgen Sargsyan Military University, A. Khanperyants Military Aviation University and the Defence National Research University, the delegation members were briefed on the history, structure, activities of the military education institutions as well as the reforms in the field of defence education.
An agreement was reached to continue the cooperation between the military educational institutions of the two countries.