Մեկնարկել է զինված ուժերի ղեկավար կազմի օպերատիվ հավաքը
25 Մարտի, 2019 11:31ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում մարտի 25-ին մեկնարկել է զինված ուժերի ղեկավար կազմի օպերատիվ հավաքը: Հայկական երկու հանրապետությունների զինված ուժերի փոխգործակցության շրջանակում հավաքին ներգրավված են նաև ԱՀ ՊԲ հրամկազմի ներկայացուցիչները:
Ողջունելով հավաքի մասնակիցներին և զինված ուժերի ղեկավար կազմի գիտելիքների կատարելագործման համատեքստում կարևորելով ամենամյա հավաքների դերն ու նշանակությունը՝ ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը հանդես է եկել «Ռազմաքաղաքական իրավիճակը տարածաշրջանում, դրանից բխող հնարավոր զարգացումները» թեմայով դասախոսությամբ:
ՀՀ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը հավաքի մասնակիցներին է ներկայացրել Հայաստանի և Արցախի շուրջ անվտանգային միջավայրի հիմնական մարտահրավերները, արտաքին, այդ թվում՝ ռազմական բնույթի սպառնալիքները, տարածաշրջանային շահերի և հակամարտությունների ոլորտում առկա և հավանական զարգացումները, Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացում հայկական կողմի համար բարենպաստ բանակցային պայմաններ ապահովելու հիմնական գրավականները:

25 March, 2019 11:31The operative gathering of the Armed Forces leadership began at the Ministry of Defence on 25 March. Representatives of the Republic of Artsakh Defense Army leadership are also participating in the gathering as part of the cooperation between the two Armenian states.
Welcoming the participants of the gathering , Defence Minsiter Davit Tonoyan spoke of the role and significance of such annual gatherings in the context of improving the knowledge of the army leadership and delivered a speech entitled "The military-political situation in the region and possible developments".
He spoke of the main security challenges for Armenia and Artsakh, including military threats, the possible developments with regard to regional interests and conflicts and the main factors ensuring favourable negotiating conditions for Armenia in the ’s position in the process of the Nagorno-Karabakh conflict peaceful settlement process.