Խաղաղապահ առաքելությունն ավարտած զինծառայողները վերադարձել են հայրենիք
13 Մարտի, 2019 17:26Հայաստան են վերադարձել Աֆղանստանում խաղաղապահ առաքելությունն ավարտած զինծառայողները:
Հերթափոխում ընդգրկված անձնակազմը խաղաղապահ առաքելության ժամանակահատվածում ցուցաբերել է բարձր մարտական պատրաստվածություն և զինվորական կարգապահություն: Խաղաղապահ ուժերի բրիգադի հրամանատար, գնդապետ Ա. Տոնոյանը շնորհակալություն է հայտնել բարեխիղճ ծառայության համար և նշել, որ խաղաղապահ առաքելություն իրականացնող յուրաքանչյուր զինծառայող պետք է ունենա բարձր պատասխանատվություն և մասնագիտական բարձր պատրաստվածություն, քանզի զորախմբի յուրաքանչյուր զինծառայող ներկայացնում է ՀՀ զինված ուժերն արտերկրի մեր գործընկերներին, նպաստում մեր պետության և զինված ուժերի մասին դրական կարծիքի ձևավորմանը:

Servicemen who completed their peacekeeping mission return to homeland
13 March, 2019 17:26The troops who have completed their peacekeeping mission in Afghanistan have returned to Armenia.
The personnel involved in the peacekeeping mission demonstrated high combat readiness and military discipline during the peacekeeping mission. The commander of the Peacekeeping Brigade, Col A. Tonoyan, thanked them for their conscientious service and said that every soldier carrying out a peacekeeping mission should have high responsibility and high professionalism, as each serviceman represents the Armenian Armed Forces to foreign partners, contributing to the formation of the opinion of our state and the armed forces.