Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է Միջազգային ճգնաժամային խմբի ծրագրերի ղեկավարին
25 Փետրվարի, 2019Փետրվարի 25-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է «Միջազգային ճգնաժամային խումբ» անդրազգային հասարակական կազմակերպության Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի ծրագրերի ղեկավար Օլգա Օլիկերին:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը զրուցակցին ներկայացրել է հայ-ադրբեջանական պետական սահմանին և Արցախի ու Ադրբեջանի զինված ուժերի միջև շփման գծում տիրող իրավիճակը: Հանդիպմանը քննարկվել են նաև Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության շուրջ վերջին շրջանում տեղի ունեցող զարգացումները:
Դավիթ Տոնոյանը կարևորել է Միջազգային ճգնաժամային խմբի կողմից ղարաբաղյան հակամարտության վերաբերյալ հրապարակվող անկողմնակալ փորձագիտական վերլուծությունները, որոնք նպաստում են միջազգային հանրության կողմից հակամարտության էության և ընթացիկ գործընթացների վերաբերյալ օբյեկտիվ ընկալումների ձևավորմանը:

Давит Тоноян принял руководителя программ Международной кризисной группы
25 февраля министр обороны РА Давит Тоноян принял Ольгу Оликер, директора программ по Европе и Центральной Азии Международной кризисной группы, транснациональной неправительственной организации.
Министр обороны РА представил собеседнице ситуацию на армяно-азербайджанской государственной границе и линии соприкосновения вооруженных сил Арцаха и Азербайджана.
На встрече также обсуждались последние события вокруг нагорно-карабахского конфликта.
Давит Тоноян подчеркнул беспристрастный экспертный анализ Международной кризисной группы по нагорно-карабахскому конфликту, который способствует формированию объективных представлений международного сообщества о сути конфликта и происходящих процессах.