Քննարկվել են ՀՀ պաշտպանության նախարարության և Եվրոպայի խորհրդի համագործակցության ընթացքն ու համատեղ ծրագրերը
11 Հունիսի, 2018 14:44
Հունիսի 11-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է Եվրոպայի Խորհրդի երևանյան գրասենյակի ղեկավար Նատալիա Վուտովային:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Եվրոպայի խորհրդի և Հայաստանի պաշտպանական գերատեսչության համագործակցության ընթացքը, իրականացվող համատեղ ծրագրերը: Դավիթ Տոնոյանը կարևորել է Եվրոպայի խորհրդի օժանդակությամբ իրականացվող զինված ուժերում մարդու իրավունքների պաշտպանության ծրագիրը, որի նպատակն է զինծառայողների իրավունքների և հիմնարար ազատությունների իրացման, իրազեկվածության և իրավագիտակցության բարձրացումը:
Նատալիա Վուտովան իր հերթին արժևորել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության հետ գործակցության բարձր մակարդակը և վերահաստատել համագործակցային ծրագրերին և միջոցառումներին օժանդակելու ԵԽ երևանյան գրասենյակի  հանձնառությունը:

Обсуждались ход сотрудничества и совместные программы между министерством обороны РА и Советом Европы
11 Июня, 2018 14:4411-го июня Министр обороны РА Давит Тоноян принял руководителя ереванского офиса Совета Европы в Армении Наталию Вутову.
В ходе встречи были обсуждены ход сотрудничества Совета Европы с министерством обороны РА и совместные программы. Давит Тоноян отметил важность реализуемой при содействии Совета Европы программы защиты прав человека в Вооруженных Силах, направленной на реализацию прав и основополагающих свобод военнослужащих, повышение осведомленности и правосознания.
В свою очередь Наталия Вутова высоко оценила высокий уровень сотрудничества с министерством обороны РА и подтвердила приверженность ереванского офиса Совета Европы содействию совместным программам и мероприятиям.