Քննարկվել են ՀՀ պաշտպանության նախարարության և Եվրոպայի խորհրդի համագործակցության ընթացքն ու համատեղ ծրագրերը
11 Հունիսի, 2018 14:44
Հունիսի 11-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է Եվրոպայի Խորհրդի երևանյան գրասենյակի ղեկավար Նատալիա Վուտովային:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Եվրոպայի խորհրդի և Հայաստանի պաշտպանական գերատեսչության համագործակցության ընթացքը, իրականացվող համատեղ ծրագրերը: Դավիթ Տոնոյանը կարևորել է Եվրոպայի խորհրդի օժանդակությամբ իրականացվող զինված ուժերում մարդու իրավունքների պաշտպանության ծրագիրը, որի նպատակն է զինծառայողների իրավունքների և հիմնարար ազատությունների իրացման, իրազեկվածության և իրավագիտակցության բարձրացումը:
Նատալիա Վուտովան իր հերթին արժևորել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության հետ գործակցության բարձր մակարդակը և վերահաստատել համագործակցային ծրագրերին և միջոցառումներին օժանդակելու ԵԽ երևանյան գրասենյակի  հանձնառությունը:

Cooperation process and joint programmes between Ministry of Defence and Council of Europe discussed
11 June, 2018 14:44Minister of Defence Davit Tonoyan received on 11 June the head of the Council of Europe Office in Yerevan, Natalia Vutova.
The parties discussed the ongoing cooperation and the joint projects between the Council of Europe and Armenia’s Ministry of Defence. Minister Tonoyan highlighted the human rights in the armed forces project implemented with the assistance of the Council of Europe: the goal of the project is to exercise the rights fundamental freedoms of servicemen as well as to raise their awareness and legal knowledge.
Natalia Vutova, from her part, praised the Armenian Defence Ministry for high level of cooperation and reaffirmed the CE Yerevan Office commitment to assist cooperation programmes.