ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանությունը հորդորում է զերծ մնալ հակաօրինական գործողություններից
11 Ապրիլի, 2018 01:00Դեպքի վերաբերյալ քաղաքացիներ Վ. Թ.-ն և Ս. Թ.-ն ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանությունում տվել են գրավոր հաղորդում, որի հիման վրա նախապատրաստվում են նյութեր:
Ձեռնարկված միջոցառումներով պարզվել է, որ ոմն Նելլին հանդիսանում է Գեղարքունիքի մարզի բնակիչ, 1959թ.-ին ծնված Ք. Վ. Սուքիասյանը: Վերջինս ՀՀ ՊՆ զինծառայող չի հանդիսանում:
Ռազմական ոստիկանության աշխատակիցները հիմնավոր կասկածներ ունեն, որ Ք. Սուքիասյանը կարող է կատարած լինել նմանօրինակ այլ խարդախություններ ևս: Վերջինիս հանցավոր գործողություններից տուժած անձինք կարող են զանգահարել (010) 77-05-80, (010) 46-32-44 հեռախոսահամարներով կամ դիմել Ռազմական ոստիկանության մոտակա բաժին:
ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանությունը ևս մեկ անգամ հորդորում է քաղաքացիներին զերծ մնալ հակաօրինական գործողություններից:
Ծանուցում. Ենթադրյալ հանցանքի մեջ կասկածվողը կամ մեղադրվողը համարվում է անմեղ, քանի դեռ նրամեղավորությունն ապացուցված չէ ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքով սահմանված կարգով` դատարանի` օրինական ուժի մեջ մտած դատավճռով:

Military Police urge to refrain from illegal actions
The military police officers have uncovered that in January 2015 a Nelly, a Gegharkunik Region resident, representing herself as Ministry of Defence employee in the rank of colonel, and pretending that her husband G. Sh. is a general, has embezzled AMD 1.000.000 from V. T. promising him to have his son, officer S.T. transferred to a unit near his home.
V. T and S. T. gave a written statement at the military police, who, on the basis of the statement, are preparing materials.
It was found out that Nelly is in fact V. Sukiasya, a resident of Gegharkunik Region, born in 1959, and that she is not an MOD employee. The military police have strong suspicions that K. Sukiasyan may have committed other similar frauds. The victims of the latter's criminal activities may call (010) 77-05-80, (010) 46-32-44 or apply to the nearest Military Police station.