Պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանն ընդունել է ՀԱՊԿ միացյալ շտաբի պետին
2017թ. հոկտեմբերի 10-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանն ընդունել է ՀԱՊԿ միացյալ շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Անատոլի Սիդորովին:
Գեներալ-գնդապետ Ա.Սիդորովը ՀՀ պաշտպանության նախարարին  զեկուցել է ս.թ. հոկտեմբերի 5-ից 7-ը Հայաստանում կայացած «Որոնում-2017» մարտավարական-մասնագիտական զորավարժության արդյունքների, ինչպես նաև ՀՀ ԶՈՒ և ՌԴ ԶՈՒ Զ(ու)ՄԽ ուժերի մի մասի ու ՀԱՊԿ-ի օպերատիվ արձագանքման հավաքական ուժերի «Փոխգործակցություն-2017» համատեղ զորավարժության ընթացքի մասին:
Հանդիպման շրջանակներում քննարկվել են ՀԱՊԿ ձևաչափում համագործակցության  ընթացիկ հարցերը, ինչպես նաև ՀԱՊԿ-ի ռազմական բաղադրիչի հետագա զարգացման խնդիրները:

Министр обороны Виген Саргсян принял начальника Объединенного штаба ОДКБ
10 октября Министр обороны РА Виген Саргсян принял начальника Объединенного штаба ОДКБ генерал-полковника Анатолия Сидорова.
Генерал-полковник А. Сидоров доложил министру обороны РА о прошедших 5-7 октября в Армении тактико-специальных учениях «Поиск -2017», а также ходе совместных учений части войск (сил) Объединенной группировки ВС РА и ВС РФ и КСОР ОДКБ «Взаимодействие-2017».
На встрече были обсуждены текущие вопросы сотрудничества в рамках ОДКБ, а также задачи дальнейшего развития военного компонента в ОДКБ.