ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԻԻՀ դեսպանին և ռազմական կցորդին
31 Օգոստոսի, 2017 17:48Oգոստոսի 31-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը հանդիպել է Հայաստանի Հանրապետությունում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սեյեդ Քազեմ Սաջադիի և նորանշանակ ռազմական կցորդ, փոխգնդապետ Մեհդի Հեյաթ Վեջդանիի հետ:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը նորանշանակ ռազմական կցորդին հաջողություն է մաղթել Հայաստանում հետագա ծառայության ընթացքում, հույս հայտնելով, որ նրա գործունեությունը կնպաստի հայ-իրանական ռազմական համագործակցության խորացմանը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են հայ-իրանական երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող, ինչպես նաև տարածաշրջանային խնդիրներին ու հակամարտությունների կարգավորմանն առնչվող հարցեր:

Министр обороны РА Виген Саргсян принял посла и военного атташе ИРИ в РА
31-го августа министр обороны РА Виген Саргсян принял Чрезвычайного и полномочного посла Исламской Республики Иран в Республике Армения Сейеда Казема Саджади и новоназначенного военного атташе подполковника Мехди Хейата Ведждани.
Министр обороны РА пожелал новоназначенному военному атташе удачи в дальнейшей службе в Армении, выразив надежду, что его деятельность будет способствовать углублению армяно-иранского военного сотрудничества.
В ходе встречи стороны обсудили вопросы, представляющие двусторонний интерес, а также касающиеся  региональных проблем и урегулирования конфликтов.