ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԻԻՀ դեսպանին և ռազմական կցորդին
31 Օգոստոսի, 2017 17:48Oգոստոսի 31-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը հանդիպել է Հայաստանի Հանրապետությունում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սեյեդ Քազեմ Սաջադիի և նորանշանակ ռազմական կցորդ, փոխգնդապետ Մեհդի Հեյաթ Վեջդանիի հետ:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը նորանշանակ ռազմական կցորդին հաջողություն է մաղթել Հայաստանում հետագա ծառայության ընթացքում, հույս հայտնելով, որ նրա գործունեությունը կնպաստի հայ-իրանական ռազմական համագործակցության խորացմանը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են հայ-իրանական երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող, ինչպես նաև տարածաշրջանային խնդիրներին ու հակամարտությունների կարգավորմանն առնչվող հարցեր:

31 August, 2017 17:48
Defence Minister Vigen Sargsyan met on August 31 with Iranian Ambassador to Armenia Seyed Kazem Sajadi and the newly appointed Military Attaché, Lt. Col. Mehdi Heyat Vejdani.
Sargsyan wished success to the newly-appointed military attaché in the further service, expressing hope that his activity would contribute to the deepening of the Armenian-Iranian military cooperation.
During the meeting, the parties discussed issues of bilateral Armenian-Iranian interest, as well as regional issues and settlement of conflicts.