Ամփոփվել են ՊՆ կենտրոնական ռազմաբժշկական հանձնաժողովի աշխատանքների արդյունքները
8 Օգոստոսի, 2017 18:53ԿՌԲՀ նախագահ Սահակ Օհանյանը մանրամասն անդրադարձել է հանձնաժողովի գործունեության հիմնական ուղղություններին, զինվորական ծառայության պիտանելիության որոշման նպատակով անցկացված փորձաքննությունների արդյունքներին և համեմատական զուգահեռներ է անցկացրել նախորդ տարվա առաջին կիսամյակի ցուցանիշների հետ։ Նա նաև ներկայացրել է հանձնաժողովի աշխատանքների արդյունավետության բարձրացմանը միտված որոշ առաջարկներ, ինչպես նաև պատասխանել ներկաների հարցերին։
Ամփոփելով հաշվետվությունը՝ ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը զինվորական ծառայության պիտանելիության և զինծառայողների առողջական վիճակի օբյեկտիվ գնահատման գործընթացում կոռուպցիոն ռիսկերի հնարավորինս նվազեցման տեսանկյունից բարձր է գնահատել կենտրոնական ռազմաբժշկական հանձնաժողովի իրականացրած բժշկական փորձաքննությունների նշանակությունը, ինչպես նաև կարևորել է ԿՌԲՀ աշխատանքների որոշ ուղղություններում նոր մոտեցումների որդեգրման անհրաժեշտությունը։

8 August, 2017 18:53
MoD Central Military Medical Commission performance for the first half of 2017 were reviewed on August 8 at the Ministry of Defence.
The Commission’s chairman, Sahak Ohanyan, detailed the main directions of the Commission's activities, the results of the tests determining fitness for military service, presenting comparisons with the results of the same period of the past year. He also suggested proposals aimed at raising the effectiveness of the Commission’s activities, as well as answered the participants’ questions.
Summarizing the report, Defence Minister Vigen Sargsyan highlighted the importance of the efforts aimed at reducing corruption risks during the medical tests conducted by the Commission for determination the fitness for military service and objective evaluation of servicemen’s health. He also stressed that the Commission should adopt new approaches in some of its directions.