Մոսկվայում ընթանում է Հայ-ռուսական ռազմարդյունաբերական համաժողովը
28 Ապրիլի, 2017 17:37Ապրիլի 28-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը Մոսկվայում մասնակցել է Հայ-ռուսական ռազմարդյունաբերական համաժողովի աշխատանքներին և հանդես եկել ելույթով, որում հույս է հայտնել, որ համաժողովը կարևոր քայլ կդառնա հայ-ռուսական ռազմավարական համագործակցության հետագա զարգացման ճանապարհին։
«Համատեղ նախագծումն ու միասնական արտադրությունը, մանավանդ ռազմարդյունաբերության ոլորտում, ստեղծում է նոր, հատուկ հարաբերություններ երկրների միջև՝ հնարավորություն տալով ձևավորել ինտենսիվ շփումներ հորիզոնական մակարդակում»,-նշել է Վիգեն Սարգսյանը։
Պաշտպանության նախարարը նաև համոզմունք է հայտնել, որ առաջատար մասնագետների հետ անմիջական շփումը, հեռանկարային նախագծային լուծումների, նոր տեխնոլոգիաների և դրանց գործնական կիրառության շուրջ կարծիքների պարբերական փոխանակումը կծառայի ռազմական մտքի զարգացմանը և Հայաստանի ու Ռուսաստանի միջև միջազգային ռազմատեխնիկական համագործակցության ամրապնդմանը։

The Armenian-Russian military industrial conference is taking place in Moscow
28 April, 2017 17:37On April 28th, Minister of Defense of the Republic of Armenia Vigen Sargsyan took part in the Armenian-Russian military industrial conference taking place in Moscow. He made a speech, in which he expressed hopes that the conference will become an important step in the future development of the Armenia-Russian strategic cooperation.
“Joint design and production, especially in the military industrial sector, fosters new, special relations between nations. It provides the opportunity for intense communication at the highest level,” noted the Minister of Defense of the Republic of Armenia.
The Minister of Defense also expressed conviction in the fact that direct contact between leading specialists concerning future design solutions and new technologies and exchange of opinion concerning their practical implementation, will serve to the benefit of the development of military thought, and the strengthening of military industrial cooperation between Armenia and Russia.