29 Դեկտեմբերի, 2016 16:11Այսօր առավոտյան ձեռնարկած սադրանքից հետո ադրբեջանական կողմը, ժամեր շարունակ լռություն պահպանելուց հետո, հանդես է եկել պաշտոնական հայտարարությամբ, որում, իրեն բնորոշ անհեթեթ ոճով փորձում է տեղի ունեցածի պատասխանատվությունը դնել հայկական կողմի վրա:
Եվս մեկ անգամ հայտարարում ենք, որ Հայաստանի Զինված ուժերի տրամադրության տակ առկա են անհերքելի ապացույցներ՝ ադրբեջանական կողմի նախահարձակ լինելու վերաբերյալ: ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը պաշտոնապես հայտարարելէ, որ ադրբեջանական կողմը սադրանքի ընթացքում կորուստներ է տվել: ՀՀ զինծառայողները սպանվել են իրենց ծառայության վայրում: Այս ֆոնին զավեշտի են վերածվում պնդումները՝ հայկական կողմի հետախուզական խմբի գործողությունների և ադրբեջանական զինվորականի անհետ կորելու մասին:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը վերահաստատում է իր դիրքորոշումը միջազգային հետաքննության մեխանիզմների ներդրման անհրաժեշտության վերաբերյալ՝ նման սադրանքները կանխելու և զինադադարի` միջազգայնորեն ստանձնած պարտավորությունների անշեղ կատարման վերահսկելիությունն ապահովելու նպատակով:

29 December, 2016 16:11We are announcing once again, that the Armenian Armed Forces are in possession of irrefutable evidence which proves that the Azerbaijani side was the aggressor. The Ministry of Defense of the Republic of Armenia has officially announced that the Azerbaijani side has taken losses during its act of aggression. Servicemen of the Republic of Armenia were killed during their service. With this in mind, assertions concerning activities carried out by an Armenian reconnaissance group and missing Azerbaijani troops are clearly ridiculous.
The Ministry of Defense of the Republic of Armenia reaffirms its position concerning the necessity of implementing international investigative mechanisms, in order to prevent similar provocations and provide for supervision of adherence to the terms of the internationally agreed-upon ceasefire.