Դիտարկվել են զորակոչի նախապատրաստական աշխատանքները
26 Դեկտեմբերի, 2016 18:03Ստուգայցի ընթացքում ՀՀ պաշտպանության նախարարին և ԶՈՒ ԳՇ պետին են ներկայացվել զորակոչիկների դիմավորման ու ընդունման կետում, զորակոչիկների բուժզննման սենյակներում, վիճակահանության դահլիճում, հանդերձավորման կետում, զորակոչիկների ծնողների ու հարազատների համար կահավորված սպասասրահում ստեղծված հնարավորությունները, վիճակահանության ընթացակարգին առնչվող փոփոխություններ: Վիգեն Սարգսյանի և Մովսես Հակոբյանի ուշադրության կենտրոնում են եղել հատկապես մրսածության դեպքերը բացառելուն ուղղված միջոցառումների կազմակերպումը, հանրապետական հավաքակայանի սենյակներում անհրաժեշտ ջերմային ռեժիմի ապահովման հարցեր:
Դիտարկվել են նաև բժշկական հանձնաժողովի բժիշկ-մասնագետների կողմից իրականացվող աշխատանքները և զորակոչիկներին զինվորական հանդերձանքի հատկացման կարգը:
Զրուցելով զորակոչի նախապատրաստական աշխատանքներում ներգրավված կառույցների պատասխանատուների հետ՝ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը և ԶՈՒ ԳՇ պետ Մովսես Հակոբյանը տվել են համապատասխան ցուցումներ և հանձնարարականներ, մաղթել հաջող աշխատանքային ընթացք և հորդորել անել առավելագույնը` ձմառային զորակոչը հավուր պատշաճի անցկացնելու նպատակով:

Preparations for the draft have been observed
26 December, 2016 18:03During the assessment, the Minister of Defense and the Chief of the General Staff of the Armed Forces were presented with the conditions at the recruit reception point, the medical examination rooms, the lottery room, the dressing point, and the reception room intended for the parents and relatives of the recruits, as well as some of the changes to the lottery process. Tasks aimed at preventing cases of the common cold and providing appropriate heating were in Vigen Sargsyan's and Movses Hakobyan's center of attention.
The works carried out by the doctors from the medical commission were also observed, as was the process of supplying recruits with military uniforms.
Speaking with individuals responsible for the conduct of the draft, Minister of Defense Vigen Sargsyan and Chief of the General Staff of the Armed Forces Movses Hakobyan made relevant assignments and recommendations, wished the participants success, and encouraged the conduct of an appropriate winter draft.