ՀՀ ՊՆ երկրորդ զորամիավորումում անցկացվել է հրամանատարաշտաբային զորավարժություն
3 Հոկտեմբերի, 2016 17:34Եռօրյա հրամանատարաշտաբային զորավարժությունն անցկացվել է երեք փուլով: Ենթակա զորամասերը և ստորաբաժանումները բերվել են «Բարձր» մարտական պատրաստականության աստիճանի, իրականացվել են բացազատման շրջանի զբաղեցման, հրամանատարական և ղեկավարման կետերի ծավալման և կահավորման գործողություններ, ստացվել է պաշտպանական մարտի նախնական մարտական կարգադրությունը, պարզաբանվել են խնդիրները, զորավարժության ղեկավարին զեկուցվել է պաշտպանական մարտի մտահղացումը: Տեղանքում ճշգրտվել են հակառակոր¬դի հավանական գործողությունները, մշակվել և հաստատվել են պաշտպանական մարտի նախապատրաստման անհրաժեշտ բոլոր փաստաթղթերը: Հրամանատարաշտաբային զորավարժության ընթացքում խաղարկվել են պաշտպանողական մարտի վարման, գրոհի հետմղման, պաշտպանության խորքը մխրճված հակառակորդի ջախջախման, հակագրոհի անցկացման և առաջնագծի վերականգնման գործողություններ:
Զորավարժության արդյունքների ամփոփման ընթացքում զորամիրավորման հրամանատար, գնդապետ Դավիթ Մանուկյանը բարձր է գնահատել ներգրավված ստորաբաժանումների գործողությունները՝ շեշտելով, որ արձանագրված լավ ցուցանիշները ամենօրյա քրտնաջան աշխատանքի և նվիրումի արդյունքն են:

Military exercises for the command headquarters took place in the second army corps of the Ministry of Defense of the Republic of Armenia
3 October, 2016 17:34The military exercise took place in three stages. The subordinate military bases and subdivisions were brought to a level of high alertness, the deployment area was occupied, the command and control points were deployed and furnished, the preliminary defensive combat assignments were made, issues were clarified, and the head of the military exercise was briefed on the status of the defensive combat. The possible actions of the adversary were clarified, and all necessary documents for the organization of defensive combat were formed and approved. Operations including the conduct of defensive combat, repelling an attack, destruction of the adversary's forces, counterattack and restoration of the front line were simulated.
While summarizing the results of the exercise, the head of the army corps, Colonel Davit Manukyan expressed that he values the actions carried out by the subdivisions, highlighting the fact that the positive results are the product of daily dedication and hard work.