Հայաստանում էր համատեղ խորհրդատվական խումբը
23 Սեպտեմբերի, 2016 15:29ՀՀ պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչների հետ հանդիպումներում խմբի անդամները քննարկել են պաշտպանության ռազմավարական վերանայման գործընթացի հիմնական եզրահանգումները կյանքի կոչելու և հաստատութենացնելու հարցերը, համաձայնեցվել են այս ուղղությամբ խորհրդատվական խմբի հետագա աջակցության կարիքները:
Այցի ընթացքում խորհրդատվական խումբը ՀՀ ՊՆ Վ. Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանի հրամանատարաշտաբային ֆակուլտետի ունկնդիրներին է ներկայացրել «Մարդկային ռեսուրսների կառավարումը և պրոֆեսիոնալ ռազմական կրթությունը» խորագրով բանախոսություն:
Ռազմավարական վերանայման եզրահանգումների իրագործմանն օժանդակող խորհրդատվական խմբի այցի արդյունքներն ամփոփվել են ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Սեյրան Օհանյանի հետ հանդիպման ժամանակ: Հանդիպման ընթացքում Սեյրան Օհանյանը բարձր է գնահատել խորհրդատվական խմբի աջակցությունը, նախանշվել են նաև հետագա ջանքների կենտրոնացման ուղղությունները:

23 September, 2016 15:29In meetings with representatives of the Ministry of Defense of the Republic of Armenia, the members of the group discussed questions concerning the implementation of the main aspects of the defense strategy reform procedure, and coordinated the future need for aid from the joint advisory group.
The advisory group presented listeners from the command base faculty of the V. Sargsyan Military University of the Ministry of Defense of the Republic of Armenia with a lecture entitled "Human Resource Management and Professional Military Education".
The results of the visit by the consultation group were summarized in a meeting with Minister of Defense Seyran Ohanyan. During the meeting, Seyran Ohanyan valued the work carried out by the group highly, and made preliminary mentions of future works.