Քննարկվել են հայ-ամերիկյան պաշտպանական համագործակցության հարցեր
15 Սեպտեմբերի, 2016 15:45ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Սեյրան Օհանյանը սեպտեմբերի 15-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների արտակարգ և լիազոր դեսպան Ռիչարդ Միլսին և դեսպանության նորանշանակ ռազմական կցորդ, գնդապետ Բրյուս Մերֆիին:
Սեյրան Օհանյանը շնորհավորել է նորանշանակ ռազմական կցորդին, մաղթել հաջողություններ աշխատանքային գործունեության մեջ: Պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատարը բարձր է գնահատել պաշտպանության ոլորտում հայ-ամերիկյան հարաբերությունների մակարդակը և վստահություն հայտնել, որ գնդապետ Բրյուս Մերֆին կշարունակի իր պաշտոնակիցների գործը` աշխատանքային փորձը ծառայեցնելով հայ-ամերիկյան պաշտպանական համագործակցության հետագա զարգացմանն ու խորացմանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև հայ-ամերիկյան պաշտպանական համագործակցության ոլորտում երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր:

15 September, 2016 15:45On September 15th, Minister of Defense Seyran Ohanyan received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United States of America to the Republic of Armenia Richard Mills, and the newly appointed military attache, Colonel Bruce Murphy.
Seyran Ohanyan congratulated the newly appointed military attache and wished him success in his work. The Minister of Defense valued Armenian-American relations in the defense sphere on a high level, and expressed hopes that Bruce Murphy will continue the work of his predecessors, by applying his work experience to the development and deepening of defense cooperation between Armenia and America.
During the meeting, questions of mutual interest in the Armenian-American defense cooperation were also discussed.