Ամփոփվել են Ռազմական ոստիկանության կատարած կիսամյակային աշխատանքի արդյունքները
21 Հուլիսի, 2016 11:54Զեկույցներով հանդես են եկել ՊՆ ռազմական ոստիկանության պետ, գեներալ-մայոր Սամվել Ղուկասյանը, ՊՆ ռազմական ոստիկանության շտաբի պետ, գնդապետ Արմեն Մնացականյանը, ՌՈ պետի տեղակալներ, գնդապետեր Արամ Բաղդասարյանը և Ստանիսլավ Հովհաննիսյանը:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարին են ներկայացվել հաշվետու ժամանակահատվածում զորամասերում հանցագործությունների և պատահարների նվազեցման և այլ ուղղություններով իրականացված աշխատանքների արդյունքները: Այդ աշխատանքները նպատակաուղղված են եղել զինված ուժերում կարգապահության ամրապնդմանը, հանցագործությունների կանխարգելմանը, կանխմանն ու բացահայտմանը, ինչպես նաև կանոնադրային հարաբերությունների վրա բացասաբար ազդող հանգամանքների ու պատճառների վերհանմանը: Աշխատանքային խորհրդակցության ընթացքում ներկայացվել են նաև առաջիկա աշխատանքների կազմակերպման գերակա ուղղությունները: Դրանք են՝ զորամասերում միջանձնային կանոնադրային հարաբերությունների պահպանումը, զորամասերում արատավոր բարքերի ներթափանցման կանխումը, հանցագործությունների դեմ պայքարը, կանխարգելիչ ու դաստիարակչական նախաձեռնությունների արդյունավետության բարձրացմանն ուղղված աշխատանքները:
ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության պետ, գեներալ-մայոր Սամվել Ղուկասյանը, ներկայացնելով 2016 թ. առաջին կիսամյակի ընթացքում ռազմական ոստիկանության կատարած աշխատանքի արդյունքները՝ մատնանշել է դրական ձեռքբերումներն ու առկա թերությունների վերացման ուղիները: Սամվել Ղուկասյանը շեշտել է, որ լուրջ աշխատանքներ են տարվել զորակոչի թափանցիկության ապահովման ուղղությամբ: Ռազմավարական մարտավարության, օպերատիվ միջոցառումների և ռազմական ոստիկանության գործունեության ոլորտում առաջավոր երկրների փորձի ներդրման շնորհիվ նվազել են ծանր հանցագործություններն ու խախտումները, կոռուպցիոն ռիսկեր պարունակող դեպքերը, ամրապնդվել է բարեվարքության կանոնները:
Ամփոփելով խորհրդակցության արդյունքները` պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը կարևորել է զորամասերի հրամանատարության հետ շարունակական աշխատանքը, քանի որ զինվորական կարգապահության որակական առաջընթաց կարելի է ապահովել միայն այն դեպքում, երբ հրամանատարների հետ համատեղ աշխատանքների արդյունքում զինծառայողների համար ստեղծվի ծառայողական առողջ մթնոլորտ:
ՌՈ հետագա գործունեությունն ու հետագա աշխատանքների առավել արդյունավետ կազմակերպման և իրականացման, կառույցի օպտիմալացման նպատակով Սեյրան Օհանյանը տվել է համապատասխան ցուցումներ ու հանձնարարականներ:

Works Carried Out by the Military Police Over the Last Semester have Been Summarized
21 July, 2016 11:54Reports were made by Chief of the Military Police, Major-General Samvel Ghukasyan, chief of the headquarters of the military police Colonel Armen Mnatsakanyan, deputy chief of the military police Colonel Aram Baghdasaryan, and Stanislav Havhanissyan.
The head of the defense administration was presented with results of the works carried out to reduce crime in military bases and other tasks. Those works were aimed at increasing discipline in the armed forces, preventing, discovering and reducing crime, and revealing circumstance and reasons for negative manifestations of disciplinary actions. During the consultation, future works were also discussed. The major directions for future work are the maintenance of official relations in military bases, the prevention of negative behavior in military bases, crime fighting, and works aimed at increasing the effectiveness of preventive and disciplinary actions.
Chief of the Military Police, Major-General Samvel Ghukasyan presented the result of works carried out by the military police in the first half of 2016, pointing out positive results and shortcomings. He emphasized the fact that serious works have been carried out to ensure the transparency of the draft process. As a result of strategy, tactics and the implementation of relevant experience by military police of other countries, serious crimes and transgressions have been reduced, corruption risks have been reduced and discipline has been strengthened.
Summarizing the results of the consultation, Minister of Defense Seyran Ohanyan emphasized the importance of works being carried out with the commanding staff of military bases, since improvements in military discipline can take place only if a healthy service environment is created through works with the commanding staff.
Seyran Ohanyan issued recommendations and orders aimed at increasing the efficiency of works carried out in the future by the military police.