ՀՀ ՊՆ պատվիրակության այցը Իրան
Հունիսի 14-ից 17-ը ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ-նյութատեխնիկական ապահովման դեպարտամենտի պետ Մովսես Հակոբյանի գլխավորած պատվիրակությունը աշխատանքային այցով գտնվել է Իրանի Իսլամական Հանրապետությունում:
Այցի շրջանակներում ՀՀ պաշտպանության նախարարության պատվիրակությունը հանդիպել է ԻԻՀ պաշտպանության և զինված ուժերի աջակցման նախարարության ԷԹՔԱ կազմակերպության գործադիր տնօրեն Մոհամմադ Մեհդի Քարբալայի հետ, այցելել ընկերության գործարաններ, խանութների ցանց և ծանոթացել արտադրվող ապրանքի տեսականուն:
Մովսես Հակոբյանի գլխավորած պատվիրակությանն ընդունել է նաև ԻԻՀ պաշտպանության և զինված ուժերի աջակցման նախարար Հոսեյն Դեղհանը: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում հայ-իրանական համագործակցության հեռանկարային զարգացմանն առնչվող հարցեր:
Այցի արդյունքում պայմանավորվածություններ են ձեռք բերվել մի շարք ոլորտներում համագործակցության զարգացման վերաբերյալ:

A Delegation from the Ministry of Defense of the Republic of Armenia Visited Iran
From June 14th to 17th a delegation head by Deputy Minister of Defense, Chief of the Logistics Department Movses Hakobyan was in the Islamic Republic of Iran.
During the visit, the delegation met with Mohammad Mehdi Karbala, Executive Director of the ETKA Organization of the Ministry of Defence and Armed Forces Logistics of the Islamic Republic of Iran, visited various factories and stores, and acquainted itself with the full range of products.
The delegation was also received by Minister of Defense and Armed Forces Logistics Hossein Dehghan. During the meeting, questions concerning long-term prospects for cooperation in the area of defense were discussed.