ՀՀ ՊՆ պատվիրակության այցը Իրան
Հունիսի 14-ից 17-ը ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ-նյութատեխնիկական ապահովման դեպարտամենտի պետ Մովսես Հակոբյանի գլխավորած պատվիրակությունը աշխատանքային այցով գտնվել է Իրանի Իսլամական Հանրապետությունում:
Այցի շրջանակներում ՀՀ պաշտպանության նախարարության պատվիրակությունը հանդիպել է ԻԻՀ պաշտպանության և զինված ուժերի աջակցման նախարարության ԷԹՔԱ կազմակերպության գործադիր տնօրեն Մոհամմադ Մեհդի Քարբալայի հետ, այցելել ընկերության գործարաններ, խանութների ցանց և ծանոթացել արտադրվող ապրանքի տեսականուն:
Մովսես Հակոբյանի գլխավորած պատվիրակությանն ընդունել է նաև ԻԻՀ պաշտպանության և զինված ուժերի աջակցման նախարար Հոսեյն Դեղհանը: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում հայ-իրանական համագործակցության հեռանկարային զարգացմանն առնչվող հարցեր:
Այցի արդյունքում պայմանավորվածություններ են ձեռք բերվել մի շարք ոլորտներում համագործակցության զարգացման վերաբերյալ:

Визит делегации МО РА в Иран
14-17 июня делегация во главе с заместителем министра обороны РА, начальником департамента материально-технического снабжения Мовсесом Акопяном находилась в Исламской Республике Иран с рабочим визитом.
В рамках визита делегация  министерства обороны РА встретилась с  исполнительным директором организации ЭТКА министерства обороны и содействия ВС Ирана Мохаммадом Мехди Карбала, посетила заводы  компании, сеть магазинов и ознакомилась с ассортиментом выпускаемых товаров.
Делегацию, возглавляемую Мовсесом Акопяном, принял также министр обороны и содействия ВС Ирана Хоссейн Дехган. В ходе встречи обсуждались вопросы перспективного развития армяно-иранского сотрудничества в оборонной сфере.