11 Հունիսի, 2016 13:04Հունիսի 10-ին ՀՀ-ում հավատարմագրված ռազմական կցորդները ռազմական կցորդների ասոցիացիայի աշխատանքային պլանի համաձայն այցելել են ՀՀ ՊՆ 3-րդ բանակային կորպուսի ենթակայության տակ գտնվող N զորամաս:
Ռազմադիվանագիտական ներկայացուցիչների պատվիրակությանն ընդունել է զորամասի հրամանատարը: Ճեպազրույցի ընթացքում ՀՀ-ում հավատարմագրված ռազմական կցորդներին ներկայացվել են որոշ մանրամասներ զորամասի կառուցվածքի, խնդիրների և գործունեության վերաբերյալ:
Ճեպազրույցից հետո ռազմական կցորդները շրջել են զորամասի տարածքով, ծանոթացել զինծառայողների կենցաղային պայմաններին:

11 Июня, 2016 13:04Согласно рабочему плану Ассоциации военных атташе, военные атташе, аккредитованные в республике Армения, 10 июня посетили N-скую войсковую часть, находящуюся в подчинении 3-го армейского корпуса МО РА.
Делегацию военно-дипломатических представителей принял командир войсковой части. Во время брифинга военным атташе, аккредитованным в Армении, были представлены некоторые подробности структуры, задач и деятельности войсковой части.
После брифинга военные атташе прошлись по территории войсковой части, ознакомились с бытовыми условиями военнослужащих.