26 Մայիսի, 2016 10:09Մայիսի 25-ի լույս 26-ի գիշերը հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտում օպերատիվ իրավիճակը հանգիստ է եղել: Սահմանագոտու հյուսիսարևելյան հատվածում արձանագրվել են ադրբեջանական կողմից տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից արձակված հատուկենտ կրակոցներ:
ԼՂՀ ՊԲ-ից ստացված օպերատիվ տեղեկատվության համաձայն` մայիսի 25-ի կեսօրից հետո և լույս 26-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային և դիպուկահար զինատեսակներից ու ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետից վերսկսել է խախտել նախորդ գիշեր և մինչև կեսօր պահպանված կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններ իրականացնելուց և շարունակել են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

26 May, 2016 10:09On the night of May 25th and 26th, the situation along the Armenian-Azerbaijan border remained unchanged. The Azerbaijani side fire intermittently at Armenian border patrol situated along the northeast portion of the Armenia-Azerbaijan border, using assault rifles and sniper rifles of various calibers.
According to the operational information received from the NKR Defence Army, on the night of May 25th – 26th, the adversary continued to violate the ceasefire agreement on the line of contact between NKR and Azerbaijan, using rifles of various calibers and an AGS-17 grenade launcher.
Front line subdivisions of the Defence Army mainly refrained from retaliation measures and continue to confidently carry out combat surveillance.