ՀՀ պաշտպանության նախարարը հանդիպել է ՏՏ ոլորտի առաջատար ձեռնարկությունների ներկայացուցիչների հետ
30 Ապրիլի, 2016 15:13Ապրիլի 29-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը հանդիպել է Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության և ՏՏ ոլորտի ձեռնարկությունների ներկայացուցիչների հետ:
Հանդիպմանը, որին մասնակցել են նաև ՀՀ ՊՆ, ԶՈւ և ԶՈւ ԳՇ համապատասխան վարչությունների պետերը, քննարկվել են Հայաստանում գործող տեղեկատվական տեխնոլոգիաների առաջատար ձեռնարկությունների և պաշտպանական գերատեսչության համագործակցության հեռանկարները:
Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ընկերությունների ղեկավարները և ԻՏՁՄ ներկայացուցիչները հանդես են եկել համագործակցության շուրջ գործնական առաջարկություններ:
Առկա խնդիրներն ու դրանց լուծման հնարավորությունները համատեղ ուսումնասիրելու նպատակով համաձայնություն է ձեռք բերվել հետագա աշխատանքները շարունակել աշխատանքային խմբերով` ձևավորելով պաշտպանության նախարարության և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների համագործակցության համալիր ծրագիր:

RA Minister of Defence hosts representatives of leading IT enterprises
30 April, 2016 15:13On April 29th, RA Defence Minister Seyran Ohanyan hosted the representatives of the Union Information Technology Enterprises (UITE) and IT enterprises.
Throughout the meeting, which was attended by relevant heads of RA MoD, AF and AF GS departments, discussions were held on the perspectives of cooperation between the Ministry of Defence and leading information technology enterprises in Armenia.
The heads of information technology enterprises and UITE representatives came up with practical suggestions on cooperation.
In the purpose of jointly analyzing current issues and ways of solving them, an agreement was established on pursuing activities in working groups, whilst implementing a comprehensive program for cooperation between information technology enterprises and the Defence Ministry.